■■ Krzysztof Wyszkowski „Dzisiaj zadaniem Instytutu jest ochrona zbrodniarzy, zdrajców i złodziei”

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Wyszkowski Krzysztof by Maciejewski Kazimierz on 18 lutego 2016

Działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL Krzysztof Wyszkowski skrytykował w programie „Minęła dwudziesta” (TVP Info) działania Instytutu Pamięci Narodowej ws. dokumentów znalezionych w domu Czesława Kiszczaka.

Miejmy nadzieję, że już niedługo nowe władze stworzą warunki, by można było o historii Polski mówić szczerze, otwarcie oraz uczciwe i zacznie się proces odkłamywania przeszłości — powiedział Wyszkowski.

Gość TVP Info podkreślił, że jego przyjaciele z opozycji podczas obrad Okrągłego Stołu:
dokonali aktu fenomenalnej zdrady i stowarzyszyli się z przedstawicielami PRL, aby odsunąć niepodległość.

Krzysztof Wyszkowski powiedział, że ten układ trwał ponad ćwierć wieku.
To było 26 lat obrony tego układy właścicieli III RP z właścicielami PRL — stwierdził były opozycjonista.

Gość programu „Minęła dwudziesta” nie zostawił suchej nitki na Instytucie Pamięci Narodowej.
IPN przez wiele lat, z krótką przerwą na prezesurę Janusza Kurtyki, był pod zarządem oportunistów, którzy wysługiwali się ludziom układu. To, co się dzieje od wczoraj, to wyraźny dowód. I dzisiaj zadaniem Instytutu jest ochrona zbrodniarzy, zdrajców i złodziei mówił Wyszkowski.

W równie stanowczych słowach Krzysztof Wyszkowski odniósł się do Donalda Tuska i Jana Rulewskiego. –Pełni on [Rulewski] rolę listka figowego, pomaga w zakłamywaniu przeszłości i unikaniu odpowiedzialności za zdradę takich ludzi jak Donald Tusk, który karierę zrobił dzięki temu, że był finansowany przez agenturę SB — mówił były opozycjonista.

tvp.info, wpolityce.pl
fot. wPolityce.pl/TVP Info

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Krzysztof Wyszkowski „Dzisiaj zadaniem Instytutu jest ochrona zbrodniarzy, zdrajców i złodziei” została wyłączona