■■ Sensacyjne TAŚMY Z MAGDALENKI ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 18 lutego 2016

Szykuje się sensacyjna premiera.

Magdalenka - Walesa Michnik Kiszczak

W najbliższych dniach ma zostać zaprezentowany film, który powstał z niepublikowanych dotąd nagrań z willi Zawrat i ośrodka w Magdalence. Do taśm dotarł Cezary Gmyz. Dziennikarz śledczy poinformował o tym w programie „Zadanie specjalne”.

W najnowszym odcinku programu „Zadanie specjalne” Anity Gargas rozmawiano m.in. o tym, co znaleziono w domu Czesława Kiszczaka. Gośćmi prowadzącej byli dziennikarze: Dorota Kania, Cezary Gmyz, Marek Pyza oraz wiceminister sprawiedliwości, były szef ABW – Bogdan Święczkowski.

W trakcie programu Cezary Gmyz poinformował, że dotarł do pięciu godzin niepublikowanych dotąd taśm z willi Zawrat i ośrodka w Magdalence. Zapowiedział też, że premiera filmu, który powstał na bazie taśm, odbędzie się w przyszłym tygodniu.

– Są to taśmy Kiszczaka, których generał nigdy nie przekazał do Instytutu, skrywając je w tajnym archiwum – podkreślił Gmyz w programie, dodając, że materiał jest sensacyjny.

W pokazanym na antenie TV Republika fragmencie słychać m.in. wypowiedź Stanisława Cioska. – Jak ten film o tych naszych rozmowach nakręcą (…) to będzie piękny film, (…) a napiszą tak: sprzedawczycy, Targowica, Targowica, tak – mówi Ciosek.

telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl
fot. arch.

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Sensacyjne TAŚMY Z MAGDALENKI ■■ została wyłączona