■■ Rulewski ujawnia: Wałęsa chciał „wygumkować historię Ani Walentynowicz”

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Walentynowicz Anna by Maciejewski Kazimierz on 20 lutego 2016

Senator Jan Rulewski ujawnił zamiary Lecha Wałęsy dotyczące legendy „Solidarności” śp. Anny Walentynowicz.

Stawiają one byłego prezydenta w jeszcze gorszym świetle i wiele mówią o jego charakterze. – Chciał wygumkować historię Ani Walentynowicz – oświadczył w radiowej Jedynce Rulewski.

Senator i były działacz „S” był gościem Programu I PR. Mówił m.in. o Lechu Wałęsie, który – jak podkreślił Rulewski – „w pewnym momencie zgodził się na bezpośrednią kolaborację”. – Jak wygląda, co budzi moje przerażenie, płatną – dodał.

Zaznaczył też, że Wałęsa „usiłował wymazywać ze swojego życia elementy wstydliwe. Chciał być niepokalanym, czyściutkim”. Rulewski uznał również, iż były prezydent powinien przeprosić wszystkich tych, których atakował za mówienie o jego współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. – Taktyka „Solidarności” nakazywała Lechowi Wałęsie, że jeżeli miał jakiekolwiek kontakty – żeby je ujawniał – przypomniał.

Najbardziej szokujące był jednak wątek dotyczący stosunku Lecha Wałęsy do legendarnej działaczki „S” – Anny Walentynowicz.

Lech Wałęsa niespodziewanie, rzeczywiście chciał wygumkować historię Ani Walentynowicz. Proszę sprawdzić mój projekt uchwały, która powstrzymała ten głos i nie udało się jej wygumkować – powiedział Rulewski.

W kontekście ostatnich wydarzeń – ujawnieniu teczki TW „Bolek” przetrzymywanej przez Czesława Kiszczaka – słowa Rulewskiego pogrążają Wałęsę jeszcze bardziej.

Polskie Radio Program 1, niezalezna.pl
fot. ipn.gov.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Rulewski ujawnia: Wałęsa chciał „wygumkować historię Ani Walentynowicz” została wyłączona

%d blogerów lubi to: