■■ Gdańskie lotnisko w ogniu krytyki: Kiedy zmiana nazwy na TW „Bolek”?

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 22 lutego 2016

Facebookowy profil portu lotniczego w Gdańsk, który nosi imię Lecha Wałęsy, zasypywany jest komentarzami pod adresem patrona lotniska oraz pytaniami o zmianę nazwy. Internauci podsuwają też swoje propozycje. Największą popularnością cieszą się te z TW „Bolek” w nazwie.

Kiedy Instytut Pamięci Narodowej podał, że wśród dokumentów znalezionych w domu Kiszczaków jest również teczka tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek” na profilu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy posypały się komentarze.

„Kiedy uaktualnicie nazwę na TW BOLEK?”, „Popieram zmianę nazwy, albo na secret agent Bolek. Łatwiej będzie wypowiedzieć obcokrajowcom”, „My tu gadu gadu, a kiedy zmiana nazwy lotniska?”, „Kiedy zmiana nazwy, wstyd dla Gdańska!!!”, „Gdańsk TW Bolek Airport?”, „Nie róbcie obciachu na cały świat i zmieńcie tę nazwę” – to tylko kilka pierwszych z brzegu komentarzy, a jest ich znacznie więcej.

Gdańskie lotnisko imię Lecha Wałęsy otrzymało w 2004 roku. Wcześniej nosiło nazwę Gdańsk Rębiechowo. Obecnie jest to trzeci co do wielkości port lotniczy w Polsce i stanowi zapasowe lotnisko dla portu lotniczego w Warszawie. Tylko styczniu tego roku obsłużono tam 249 735 pasażerów.

niezalezna.pl
fot. facebook.com

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Gdańskie lotnisko w ogniu krytyki: Kiedy zmiana nazwy na TW „Bolek”? została wyłączona

%d blogerów lubi to: