■■ Kornel Morawiecki: „Nic nie usprawiedliwia tego,że nie zrobiliśmy w Polsce lustracji”

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 22 lutego 2016

„To jest nasza polska wina,nasza słabość”

Mnie martwi, że ani Antoni Macierewicz, ani premier Olszewski publicznie tego nie powiedzieli z trybuny sejmowej narodowi – powiedział Kornel Morawiecki (Kukiz‘15) w TVP Info, nawiązując do odkrycia w domu Czesława Kiszczaka teczek TW Bolka. Nie rozumiem, dlaczego tak się stało – dodał, mówiąc o rządzie Jana Olszewskiego na początku lat 90. Może to była próba skłonienia pana Lecha (Wałęsy – red. ), żeby się przyznał – zastanawiał się marszałek senior.

Morawiecki na pytanie o to, kogo wini za niewyjaśnienie kwestii współpracy Lecha Wałęsy z SB, odparł: „winię wszystkich nas, ludzi „Solidarności”, ale głównie otoczenie pana Lecha Wałęsy”. Wcześniej, kiedy część polskich elit szykowała Wałęsę na przywódcę, na prezydenta – że nam nie powiedziała, że nam publicznie tego nie ogłosiła – na ulotkach, w mediach – mówił.

I podsumował, że brakowało odwagi. Brakowało takiej poważnej jakby woli w tym kierunku idącej, woli w kierunku prawdy, solidarności – dodał Morawiecki. Stwierdził też: Nic nie usprawiedliwia tego,że nie zrobiliśmy w Polsce lustracji. To jest nasza polska wina,nasza słabość.

Oceniając chaotyczne tłumaczenia Lecha Wałęsy ws. współpracy, polityk Kukiz15’ powiedział: Lech Wałęsa ma kłopoty sam ze sobą. Panie Lechu: najwyższy czas, tego wymaga dobro Polski.

TVP Info, wpolityce.pl
fot. TVP Info/wPolityce.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Kornel Morawiecki: „Nic nie usprawiedliwia tego,że nie zrobiliśmy w Polsce lustracji” została wyłączona

%d blogerów lubi to: