■■ Jaruzelski trzymał w domu 2000 teczek?

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 23 lutego 2016

„Fakt” sugeruje, że mogą być w podziemiach jednej z uczelni

Według dziennikarzy „Faktu” nie tylko Czesław Kiszczak przechowywał w domu dokumenty państwowe z czasów PRL. Olbrzymi zbiór miał także posiadać generał Wojciech Jaruzelski!

Dziennikarze „Faktu” twierdzą, że dotarli do informacji od „osoby z bliskiego otoczenia Jaruzelskiego”, z których wynika, że wszystkie archiwa, które były w jego posiadaniu, trafiły wraz z większością majątku do jego córki – Moniki. Ta zaś, zgodnie z ostatnią wolą ojca, miała przekazać je Fundacji Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL.

Fundacja to bardzo ciekawa instytucja – według „Faktu” obok Moniki Jaruzelskiej, a niegdyś jej ojca, w radzie fundatorów zasiadają m.in. Ryszard Strzelecki-Gomułka (86 l.) – syn Wiesława Gomułki, byłego I sekretarza KC PZPR, oraz były wiceszef Sztabu Generalnego Ludowego Wojska Polskiego gen. Wacław Szklarski (91 l.).

Rozmówca dziennika twierdzi, że w domu Jaruzelskich przechowywano około 2000 teczek z dokumentami. Miały one trafić do magazynu przy bibliotece Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Dyrekcja uczelni twierdzi jednak, że tego typu akt nie ma na uczelni.

fakt24.pl, pch24.pl
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Jaruzelski trzymał w domu 2000 teczek? została wyłączona

%d blogerów lubi to: