■■ Żołnierze Wyklęci zostali uczczeni w… Parlamencie Europejskim

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 24 lutego 2016

Z inicjatywy europosłanki PiS Anny Fotygi zorganizowano konferencję poświęconą Żołnierzom Wyklętym.

Nie byłoby w tym nic dziwnego – biorąc pod uwagę, iż zbliża się 1 marca, czyli Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – gdyby nie fakt, iż żołnierze podziemia polskiego antykomunistycznego zostali uczczeni w… siedzibie Europarlamentu.

W Parlamencie Europejskim odbyła się sesja poświęcona Żołnierzom Wyklętym.

Zadowolenie z tego powodu wyraził kierownik prac ekshumacyjnych na warszawskiej „Łączce”, prof. Krzysztof Szwagrzyk.

– Z tego powodu najważniejszego, że mieliśmy przez kilkadziesiąt lat system komunistyczny, który zabijał bohaterów, a potem przez kilkadziesiąt lat zamazywał ślady po miejscach pochówku my dzisiaj robimy sprawę, która już dawno powinna być w Polsce załatwiona. Jestem przekonany, że ten powrót, który już w tej chwili nastąpił będzie trwał – powiedział.

O istotnym celu podobnych spotkań wypowiedział się również historyk IPN, prof. Tadeusz Wolsza. – Mieliśmy wśród słuchaczy gości z zagranicy, którzy może po raz pierwszy słyszeli, że coś takiego było jak druga konspiracja, która podjęła ogromną walkę z nową okupacją w sowieckim wydaniu – skomentował.

Sama organizatorka spotkania, eurodeputowana z ramienia PiS, Anna Fotyga, zaznaczyła, że choć podobne wydarzenia rzadko mają miejsce na forum Unii Europejskiej, to jednak czas pokazuje, że nawet w Brukseli poruszanie tego typu tematów zaczyna znajdować swoje miejsce.

polskieradio.pl, pch24.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Żołnierze Wyklęci zostali uczczeni w… Parlamencie Europejskim została wyłączona