■■ Wysoka emerytura mordercy ks. Popiełuszki! Dostaje…

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 25 lutego 2016

TO MA BYĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ?!

Emerytury Polaków wołają o pomstę do nieba. Ludzie, którzy przepracowali uczciwie całe życie, dostają grosze. Tymczasem cyniczni ubecy, którzy za komuny brutalnie walczyli z opozycją czy duchownymi, mają lukratywne emerytury.

Taki pułkownik Adam Pietruszka, morderca ks. Jerzego Popiełuszki, co miesiąc dostaje 3900 zł!

Esbecy śmieją się uczciwym Polakom w twarz. Ci, którzy walczyli o wolna Polskę, żyją dziś z dnia na dzień za marne grosze. Do końca lutego najniższa emerytura wynosi raptem 831,15 zł. Tymczasem oprawcy, którzy zwalczali opozycję, mają dziś sowite emerytury, za które żyją sobie spokojnie w swoich nierzadko wypasionych domach.

Najlepszym przykładem jest płk Adam Pietruszka. Morderca ks. Popiełuszki ma dziś 3900 zł emerytury! Były naczelnik departamentu do walki z Kościołem nie tylko namówił do morderstwa księdza swoich podwładnych, ale także później pomagał im ukrywać i tuszować ślady. Zatwardziały ubek, który według włoskich śledczych był zamieszany również w zamach na Jana Pawła II, w procesie toruńskim został skazany na 25 lat więzienia. Wyszedł jednak na wolność już w 1995 roku. Teraz żyje sobie spokojnie na godziwym garnuszku wolnego państwa, o które walczył ks. Popiełuszko.

Pietruszka to niejedyny emerytalny krezus wśród dawnych ubeków. Gen. Wojciech Jaruzelski, który jako szef Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego wprowadził stan wojenny, dostaje dziś 6 tys. zł emerytury. Kłamliwy i cyniczny rzecznik prasowy znienawidzonego przez Polaków rządu na usługach Sowietów, Jerzy Urban, od państwa dostaje co miesiąc 4,1 tys. zł. Tyle samo dostaje unikający cały czas sądu gen. Kiszczak, który odpowiada m.in. za masakrę górników w kopalni Wujek. 4,9 tys. zł świadczeń emerytalnych otrzymuje płk Mieczysław Głowacki, wieloletni oficer IV Departamentu MSW specjalizującego się w walce z Kościołem oraz prześladowaniu i szantażowaniu duchownych. Aż 8 tys. zł emerytury dostaje zaś kat „Solidarności”, gen. Józef Sasin, który stał na czele komórki oddelegowanej do zwalczania związkowców. Tyle samo dostaje gen. Władysław Ciastoń, podejrzewany o kierowanie zabójstwem ks. Popiełuszki. W 1984 roku jego sprawa została wyłączona z procesu toruńskiego. Po 1990 roku był m.in. ambasadorem w Tiranie!

To lista hańby wolnej Polski. Czy o taką sprawiedliwość walczyły tysiące opozycjonistów i ludzi takich jak ks. Popiełuszko?

fakt.pl
fot. Adam Pietruszka / PAP

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Wysoka emerytura mordercy ks. Popiełuszki! Dostaje… została wyłączona

%d blogerów lubi to: