■■ Krzysztof Wyszkowski złoży doniesienie na Tuska

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Wyszkowski Krzysztof by Maciejewski Kazimierz on 5 marca 2016

Był agentem RFN

Opozycjonista z czasów PRL-u Krzysztof Wyszkowski poinformował, że złoży zawiadomienie do prokuratury na byłego premiera. Powód? Agenturalna działalność.

Krzysztof Wyszkowski na jednym z portali społecznościowych poinformował, że w najbliższym czasie złoży w prokuraturze zawiadomienie przeciwko byłemu premierowi RP Donaldowi Tuskowi. Sprawa dotyczy rzekomego pobierania przez Tuska pieniędzy od Federalnej Służby Wywiadowczej.

Zawiadamiam Prokuratora Generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zdrady głównej na rzecz RFN przez Donalda Tuska; dowód: pobieranie pieniędzy od BND – poinformował opozycjonista.

W rozmowie z Radiem WNET rozwinął swoją myśl:
Skoro od dzisiaj obowiązuje nowe prawo i prokuratorem generalnym jest człowiek (Zbigniew Ziobro – przyp. red.), który nie będzie zamiatał pod dywan takich drobiazgów, jak zdrada państwa, narodu, działanie przeciwko Polsce, więc uznałem, że warto zawiadomić prokuraturę. Zawiadomić o tym, o czym prokuratura już dawno wie – powiedział Wyszkowski.

Federalna Służba Wywiadowcza zajmuje się m.in. pozyskiwaniem i analizą informacji wywiadowczych, rozpoznawaniem i przeciwdziałaniem zagrożeniom dla suwerenności oraz interesów Republiki Federalnej Niemiec.

Zdaniem Wyszkowskiego dowody znajdują się w Niemczech i są to m.in. nagrania audio i wideo potwierdzające współpracę i pobieranie pieniędzy przez Tuska od zachodnioniemieckiego wywiadu.

parezja.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Krzysztof Wyszkowski złoży doniesienie na Tuska została wyłączona