■■ VIKTOR ORBAN znowu idzie na wojnę z UE

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 5 marca 2016

„Nie przyjmę imigrantów. Nawet jeden to za dużo”

Premier Węgier Viktor Orban potwierdził swój sprzeciw wobec obowiązkowych kwot przyjęcia imigrantów, które usiłuje narzucić Europa. Tym samym szef węgierskiego rządu poinformował o swoim stanowisku przed poniedziałkowym szczytem UE-Turcja.

– Nie akceptujemy żadnego porozumienia, które dotyczy transferu imigrantów z Turcji na Węgry – poinformował Orban na konferencji prasowej w Budapeszcie, po spotkaniu z burmistrzem Bawarii, Horstem Seehoferem.

Dla Unii Europejskiej ważne jest osiągnięcie porozumienia z Turcją w sprawie przeciwdziałania kryzysowi migracyjnemu, ale nie zwalnia to Węgier z obowiązku chronienia swych granic własnymi siłami – wskazał Orban. W opinii szefa rządu, kryzysowi migracyjnemu można zaradzić, wszak Unia Europejka jest zdolna do tego, by chronić swoje granice.

Na pytanie o sprawę ewentualnego zniesienia restrykcji wizowych między Unią Europejską, a Turcją Orban odparł, że jeśli jakiemuś krajowi proponować liberalizację przepisów dotyczących przepływu ludności, to w pierwszej kolejności powinna to być Ukraina.

rp.pl, pch24.pl
fot. Laszlo Balogh / REUTERS

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ VIKTOR ORBAN znowu idzie na wojnę z UE została wyłączona