■■ Protest „ODTAJNIĆ ANEKS DO RAPORTU WSI !”

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 6 marca 2016

W sobotę przed Sejmem przy pomniku Państwa Podziemnego odbył się protest „W obronie Polski” współorganizowany przez stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy. Demonstracja spotkała się z dużym zainteresowaniem.

„Domagamy się ujawnienia teczek UB, Raportu WSI, zbioru zastrzeżonego, a także dymisji szefa IPN” – pisali organizatorzy, ale to niejedyny powód sobotniego protestu.

Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy się rozrasta. Jeden z lokalnych oddziałów ruchu RKW Siedlce zorganizował 26 lutego pierwszy protest dotyczący przekazania do IPN-u materiałów znajdujących się w posiadaniu fundacji Archiwum Dokumentacji PRL w Pułtusku. „Żądamy przekazania do IPN akt bezpieki komunistycznej” – to hasło manifestacji, która odbyła się przed Akademią Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora, w której znajduje się magazyn fundacji.

Sobotni protest nie dotyczył jednak tylko sprawy teczek.

Generalnie jest to protest w obronie Polski. Zbieramy podpisy pod dwoma wnioskami referendalnymi. Pierwszym dotyczącym wykupu polskiej ziemi przez obcokrajowców i doprecyzowaniu ustawy w zakresie sprzedaży jej przez tzw. słupy, co może nastąpić już 1 maja, drugi wniosek dotyczy sprawy uchodźców. Uważamy, że decyzje o tym, czy mamy ich przyjmować, należy zostawić narodow – mówił jeden z organizatorów pikiety Andrzej Zdun.

„Nasz kraj jest ostatnio atakowany przez wiele osób, które pod różnymi pretekstami próbują wymusić ingerencję organów EU w nasze polskie sprawy. Powstaje mnóstwo oddolnych inicjatyw, które się temu sprzeciwiają, ale przez działanie w rozproszeniu nie są przeciwwagą dla doskonale zorganizowanej grupy osób, która zajmuje się działaniami dążącymi coraz jawniej do osłabienia pozycji naszego suwerennego państwa” – pisali na facebookowej stronie organizatorzy wydarzenia.

Zamiarem Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy było zgromadzenie w sobotę reprezentantów różnych organizacji.

„Tutaj chcemy więc zjednoczyć wszystkich, bez względu na jakąkolwiek przynależność i poglądy. My wszyscy, którzy chcemy zawalczyć o to, żeby Polska pozostała silnym i suwerennym państwem i mogła decydować sama o sobie, musimy teraz zewrzeć szyki i przeciwstawić się naszym przeciwnikom” – podkreślali organizatorzy.

Magdalena Piejko • Gazeta Polska Codziennie
niezalezna.pl, fot. Filip Błażejowski / Gazeta Polska

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Protest „ODTAJNIĆ ANEKS DO RAPORTU WSI !” została wyłączona

%d blogerów lubi to: