■■ Adam Słomka: „Galeria hańby” w Sądzie Najwyższym

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 8 marca 2016

w sądownictwie musi nadejść zmiana i zostać przeprowadzona dekomunizacja i lustracja. Sama „ściana pamięci” w gmachu Sądu Najwyższego III RP jest w istocie „ścianą hańby”!

Niedawno publicznie nagłośniłem w czasie obrad Sądu Najwyższego sprawę „ściany pamięci” o „Pierwszych Prezesach Sądu Najwyższego” w gmachu przy Placu Krasińskich w Warszawie.


O ile zrozumiałe jest upamiętnienie Pierwszych Prezesów Sądu Najwyższego II i III RP, to już zestawienie ich z komunistycznymi zbrodniarzami – bez jakiegokolwiek nawet komentarza – szokuje i powoduje trwałe wrażenie obrzydliwego niesmaku.

Niedługo trzeba było czekać, aż Instytut Pamięci Narodowej w trzeciej partii dokumentów zabezpieczonych w wilii komunistycznego zbrodniarza Czesława Kiszczaka ujawnił czołobitny list ostatniego pierwszego prezesa sądu najwyższego PRL Adama Łopatki do „człowieka honoru” Gazety Wyborczej, vide: list z podziękowaniem pierwszego prezesa sądu najwyższego PRL Adama Łopatki skierowany do gen. broni Czesława Kiszczaka z dnia 30-05-1987 r., 1 str.; sygn. IPN BU 3333/36.

Powstaje pytanie, czy na przykład na podobnej ścianie pamięci w niemieckim Federalnym Trybunale Sprawiedliwości (niem. Bundesgerichtshof, BGH) wisi portret ostatniego prezesa Sądu Najwyższego III Rzeszy (niem. Reichsgericht) Erwina Bumke? Jeśli nie – a w to akurat nie mam powodu wątpić – to dla Niemców jest czymś oczywistym, że nie należy chwalić się nazistowskimi zbrodniarzami.

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Maria Gersdorf codziennie mija „ścianę pamięci” w gmachu przy Placu Krasińskich i nie raczyła zareagować na taki stan i tego typu promocję swojego środowiska.

Jak widać na licznych przykładach w sądownictwie musi nadejść zmiana i zostać przeprowadzona dekomunizacja i lustracja. Sama „ściana pamięci” w gmachu Sądu Najwyższego III RP jest w istocie „ścianą hańby”! Podobnie jak haniebne jest umieszczenie Adama Łopatki tuż obok prof. Adama Strzembosza … skoro obecna szefowa tego Sądu odwołuje się do pozostawania w strukturach NSZZ „Solidarność” w latach 1980-2005. Trzeba przypomnieć, że to prof. Strzembosz miał nadzieję na samooczyszczenie wymiaru sprawiedliwości. Tymczasem nie oczyszczono nawet samego gmachu Sądu Najwyższego.

Żenujące!

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI

ngopole.pl, fot. Internet – Ściana hańby w SN

Możliwość komentowania ■■ Adam Słomka: „Galeria hańby” w Sądzie Najwyższym została wyłączona