■■ ARCYBOLEŚNIE PROSTY SPOSÓB NA TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 13 marca 2016

Internauci już od dawna suflują, jak w banalny sposób rozwiązać można nabrzmiały problem Trybunału Konstytucyjnego.

Ponieważ w sprawie TK wytworzyła się sytuacja patowa, a obie strony tego sporu nie cofną się ani o krok – potrzebne jest jakieś salomonowe, zgodne z prawem rozstrzygnięcie. Zwłaszcza, że w spór wciąga się już zagranicznych polityków i instytucje, co godzi w dobre imię Polski i pod znakiem zapytania stawia naszą niezależność/suwerenność (że o ośmieszaniu Rzeczypospolitej nie wspomnę).

Błędów popełnianych przez rządy krajów UE nie chcę tu przytaczać (zbyt mało miejsca). Samobójcza decyzja w sprawie niekontrolowanego przyjmowania „uchodźców” będzie wkrótce gwoździem do trumny nie tylko strefy Schengen. I oni (Merkel, Schulz, Komisja Wenecka itp.) mają czelność nas pouczać?
Na wiosnę problem imigrantów wybuchnie ze zdwojoną mocą. Przytłoczeni własną indolencją i bieżącym zagrożeniem europejscy przywódcy zapomną o tym, że w Polsce w ogóle istnieją jakieś Trybunały! Paradoksalnie – czas działa tu na naszą korzyść, choć w kontekście islamskiego potopu kiepskie to pocieszenie.
I tylko europejczyków żal… Ale ponoć chcącemu nie dzieje się krzywda.

Wróćmy do meritum. W sytuacji faktycznej blokady prac Trybunału Konstytucyjnego trzeba wreszcie przeciąć ten węzeł gordyjski i odwołać się do woli Suwerena. Czyli Narodu.

Co byście państwo powiedzieli na ogłoszenie referendum i postawienie jednego tylko pytania:

„CZY CHCESZ LIKWIDACJI OBECNEGO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO I POWOŁANIA NA JEGO MIEJSCE
– W SPOSÓB DEMOKRATYCZNY – NOWEGO SKŁADU SEDZIÓW”?

Proste? Prawnie możliwe? Sprawiedliwe?

Niech Polacy – zmęczeni jałowymi sporami – sami rozstrzygną ten problem.
Nawet domyślam się, jak zagłosują…
Chyba że polskie społeczeństwo nie jest już tu Suwerenem. Sprawdzimy?

PS I z cyklu – znalezione w sieci – INTERNETOWA PRAPREMIERA HYMNU „ROK 966”!!!
Jest to produkt zrealizowany siłami chałupniczymi, bez dotacji z Unii Europejskiej, bez wsparcia instytucji kultury, przy absolutnym braku sponsorów i mecenasów. I zarazem przykład tego, czego można dokonać bezbudżetowo, mając tylko dobry pomysł i zwykły laptop…
Ballada „ROK 966” jest wielce niepoprawna politycznie, bo opowiada o największych polskich Wiktoriach. I o udziale Opatrzności Bożej w tychże. I o aktualnych zagrożeniach, jakie przed nami stoją. Dlatego nie wróżę tej pieśni żadnego sukcesu w mediach mainstreamowych, a i media publiczne (?) zamilczą go zapewne na śmierć. Zaiste, nie wiem, z jakich powodów…
Na szczęście mamy jeszcze wolny internet. Dlatego oddaję się pod Wasz osąd. Jeśli piosenka przypadnie Wam do gustu – rozsyłajcie to dalej, na chwałę Rzeczypospolitej. Na dobry początek liczę na 1050 polubień na Jubileusz Chrztu Polski!

I jeszcze uwaga dla artystów-amatorów:
utwór równie dobrze broni się z orkiestrą, jak i z samą gitarą przy ognisku.
Dlatego w opisie załączam akordy i tekst.


Lech Makowiecki • naszeblogi.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ ARCYBOLEŚNIE PROSTY SPOSÓB NA TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY została wyłączona