■■ PILNE! BROŃMY SKAZANYCH ZA PROTEST W PKW! OCZEKUJEMY AKTU ŁASKI PREZYDENTA! ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ listy, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 15 marca 2016

Gdyby nie protest w PKW, żylibyśmy dziś w innej Polsce!

Warszawa – 20.11.2014 – protest przed PKW i okupacja budynku

Rafał Mossakowski, Zenon Nowak i Grzegorz Senatorski byli osobami uczestniczącymi W PROTEŚCIE PRZECIWKO SKANDALICZNYM FAŁSZERSTWOM WYBORCZYM W LISTOPADZIE 2014R. w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Wyrokiem sądu w dniu 23 marca 2016 r. Rafał Mossakowski ma stawić się w więzieniu celem odbycia kary pozbawienia wolności. 17 dni odsiadki w niesławnym więzieniu na ul. Rakowieckiej w Warszawie za 510 PLN grzywny, ktorej nie zapłacił.

Co się dzieje z polskim wymiarem sprawiedliwości???
Panie Prezydencie – oczekujemy natychmiastowego aktu łaski!

Protest w PKW zapoczątkował szereg ważnych dla Polski wydarzeń – falę protestów w całym kraju, odwołanie składu PKW, stworzenie Ruchu Kontroli Wyborów i skuteczną kontrolę nad kolejnymi wyborami w 2015r. – w efekcie wybór Prezydenta Dudy oraz wyborcze zwycięstwo PiS!

Przypomnijmy:
to dzięki zajęciu siedziby PKW przez grupę zdeterminowanych obywateli i nagłośnieniu kwestii fałszerstw wyborczych, do dymisji podało się kierownictwo tej skompromitowanej instytucji, a wielu Polaków zostało przekonanych do konieczności działania w sprawie przypilnowania uczciwości wyborów. Wkrótce potem narodził się Ruch Kontroli Wyborów, którego istnienie miało decydujący wpływ na zmarginalizowanie indywidualnych i systemowych fałszerstw, dzięki czemu od władzy została odsunięta koalicja PO-PSL.

W powyższej sprawie przez wiele miesięcy toczyło się kilka różnych procesów – do tej pory wszyscy zostali uniewinnieni, w tym troje członków Stow. Solidarni2010: Ewa Stankiewicz, Hanna Dobrowolska i Paweł Hermanowski. Tych troje oskarżonych najwyraźniej trafiło na nieprzyjazny skład sędziowski, który wydał wyrok skazujący na karę grzywny 510 PLN (co dwaj oskarżeni odrzucili, domagając się uniewinnienia). Apelacje oraz dotychczasowe pisma do Prokuratury Generalnej i Kancelarii Prezydenta nie przyniosły żadnego efektu; obecnie pozostała jedynie możliwość zastosowania prawa łaski z art. 139 Konstytucji RP

Art. 139.
Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.
Jeżeli i to zawiedzie, już za kilka dni – 23.03 – Rafał Mossakowski zostanie pozbawiony wolności, chyba że uiści grzywnę, a to oznacza przyznanie się do winy.

Czy Polska jest nadal krajem, w którym obywatele walczący o standardy demokratyczne są szykanowani???
Dlaczego w tej samej sprawie zapadły tak różne wyroki? Co jest powodem odrzucenia wcześniejszych próśb o ułaskawienie przez instytucje, które mogły to zrobić? Pytań jest wiele, ale czas nagli.

Domagamy się natychmiastowego zastosowania prawa łaski przez prezydenta Andrzeja Dudę!

Apelujemy do wszystkich o wysyłanie listów z prośbą o ułaskawienie skazanych „za naruszenie miru domowego PKW ” na adres: listy@prezydent.pl lub poprzez formularz na stronie http://www.prezydent.pl/kontakt

OKAŻMY SOLIDARNOŚĆ ZE SKAZANYMI ZA WALKĘ O DEMOKRACJĘ W POLSCE!
Gdyby nie protest w PKW, żylibyśmy dziś w innej Polsce! To się IM od nas należy!

Solidarni2010
fot. Marek Gralewski / wMeritum.pl

Lech Zborowski
„JEST PONIŻEJ MOJEJ GODNOŚCI ZASTANAWIAĆ SIĘ CZY CHAM PRZYWALI MI PRAWĄ ŁAPĄ CZY LEWĄ NOGĄ”

Ledwie zdołałem ochłonąć po nagonce redaktora Sakiewicza na protestujących w siedzibie PKW Ewę Stankiewicz, Grzegorza Brauna i kilka innych dzielnych osób, a tu trafiam właśnie na nieprawdopodobnie odrażający paszkwil drużynowej pana Sakiewicza, Joanny Lichockiej. Przyznaję, że dawno nie czytałem czegoś tak odpychającego w swej wymowie. przeczytaj !

Reklama

Możliwość komentowania ■■ PILNE! BROŃMY SKAZANYCH ZA PROTEST W PKW! OCZEKUJEMY AKTU ŁASKI PREZYDENTA! ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: