■■ Ks. Stanisław Małkowski: KOD działa na szkodę państwa

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 19 marca 2016

„Przynależności do KOD-u nie da się pogodzić z praktyką wiary katolickiej”.

Ks. Stanisław Małkowski wskazuje, że „przynależności do KOD-u nie da się pogodzić z praktyką wiary katolickiej, z przyjmowaniem Komunii Świętej”. „KOD związany z obecną opozycją, a poprzednią władzą, popiera to, do czego poprzednia władza dążyła i dąży nadal, jako opozycja. Czyli do osłabienia państwa polskiego na rzecz „mafii”, oligarchów, służb specjalnych i budowania na gruzach Polski pewnego rodzaju kondominium rosyjsko-niemiecko-izraelskiego” – tłumaczy portalowi Fronda.pl.

Odnosząc się do inicjatywy Andrzeja Miszka, współzałożyciela KOD, który zapowiedział, że organizuje głodówkę i nie będzie przyjmował pokarmów dopóki premier Szydło nie opublikuje stanowiska TK, ks. Małkowski wskazuje, że „to rodzaj moralnej, duchowej, religijnej schizofrenii”.

„Jest mi właściwie żal tego człowieka, bo podąża drogą przeciwną do Ewangelii i Bożych Przykazań, posługuje się jednocześnie szantażem, i szyldem katolickim. Gdyby, nie zmieniając swojej postawy, zdecydował spowiadać się u mnie, nie uzyskałby rozgrzeszenia, podobnie nie otrzymałby Komunii Świętej z moich rąk” – zaznacza.

„Pytanie, cóż warta jest taka głodówka. Z historii znamy fanatyków pewnych zakłamanych ideologii, którzy w ferworze walki posuwali się do czynów, jakie możemy określić mianem zuchwałych, brawurowych, nawet odważnych, choć nie bohaterskich. Głodówka tego pana jest podejmowana w złej sprawie, jest wyrazem jego zacietrzewienia, fanatyzmu. Szkoda mi tego człowieka i jego zakłamania, lecz jeszcze bardziej szkoda mi ludzi zwyczajnych, poczciwych, którzy mogą ulec treści takich słów i poczynań, tym bardziej w okresie Wielkiego Postu, z okazji paschalnego zwycięstwa nad śmiercią, które dokonało się w osobie Jezusa Chrystusa i które może się spełnić w każdym z nas, pod warunkiem dochowania wierności Jezusowi Chrystusowi, Prawu Bożemu i przykazaniom” – zaznacza duchowny.

stefczyk.info
Fot. Blogpress/Youtube.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Ks. Stanisław Małkowski: KOD działa na szkodę państwa została wyłączona

%d blogerów lubi to: