■■ Problemem jest islam

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 28 marca 2016

„Społeczeństwo belgijskie zademonstrowało tchórzostwo. Europa może udać się po pomoc do Rosji”

Dr Jerzy Targalski krytycznie ocenia działalność europejskich elit ws. walki z terroryzmem.

Europa demonstrując słabość, niezdolność do odpowiedzi, a nawet niechęć do obrony zachęca. To klasyczny przykład, że ofiara zachęca agresora. Europa może paść na kolana, to na pewno zrobi, bo społeczeństwo belgijskie już zademonstrowało swoje tchórzostwo. Europa może udać się po pomoc i uda się do Rosji

– powiedział dr Jerzy Targalski w TV Republika.

Zdaniem Targalskiego problem polega na tym, że do tej pory mieliśmy do czynienia z organizacjami, które przygotowywały zamachy, ale obecnie są to drobne grupy, które nawet, jeśli zostaną zlikwidowane, to nie wpłynie to na demontaż całej siatki.

„To są środowiska nieprzenikalne. Jeżeli pani chce zinfiltrować grupę, to trzeba stać się jej członkiem, tu nie można udawać. To są grupy wyjątkowo heterogeniczne, infiltracja jest prawie niemożliwa”

– ocenił.

Ekspert ds. służb specjalnych podkreślił także, że problemem nie jest terroryzm, ale islam, który nie uznaje jednostki autonomicznej, nie ma w nim podziału na sferę duchową i władze świecką, a wszystko stanowi jedność.

„Islam jest zasadniczo różny od naszej cywilizacji. Opiera się na innym sposobie rozumowania. Nie ma możliwości integracji społeczeństwa muzułmańskiego z niemuzułmańskim. W islamie tworzą społeczność tylko wyznawcy”

– dodał.

Dr Targalski zwrócił także uwagę na bezradność europejskich służb specjalnych. W jego ocenie, kiedy zaczynała się wojna w Syrii, to wszyscy wiedzieli, że dżihadyści wrócą. Jak dodał, pozbywano się ich z Europy, ale w żaden sposób ich nie kontrolowano.

„Mogli spokojnie wyszkolić się w zabijaniu i wrócić. Gdzie były służby? To nie było tak, że nie można było ich skontrolować. Francuski eksperyment, że umożliwiamy życie wspólnotom muzułmańskim, które będą respektować zachodnie wartości okazał się fiaskiem. To wylęgarnia fundamentalizmu”

– powiedział.

TV Republika, stefczyk.info
fot. youtube.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Problemem jest islam została wyłączona

%d blogerów lubi to: