■■ Lusia Ogińska: V demokracja

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 6 kwietnia 2016

Biedna ta nasza Polska, ale widocznie zasłużyła na Bolka czy Olka – bo Polacy potrafią jedynie szabelką powywijać, dziś najlepiej na Moskala.

Sprawa Wałęsy byłaby może marginalna i niegodna splunięcia, gdyby nie jego ofiary, prześladowane i krzywdzone, które nie zostały nigdy przeproszone, nie mówiąc już o zadośćuczynieniu. Przecież człowiek z Matką Boską w klapie powinien mieć uruchomione sumienie i swoją zapłatę za krzywdy uwzględnić. I straszno, i smieszno!

Śmiech człowieka bierze, gdy wsłuchuje się w mataczenia byłego elektryka i ogarnia wstyd, gdy sobie uświadomi, że mataczy były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Konfidenci, Obrońcy Donosiciela, coraz bardziej naród dzielą i tumanią. Jedni z głupoty bronią Wałęsę, inni z naiwności, najwięcej jest takich, którzy w tym mają swoje osobiste interesy.

Poseł Alojzy Szablewski opowiadał, że w latach 90. przedstawił w sejmie propozycję, aby pozbawić przywilejów wszystkich agentów Urzędu Bezpieczeństwa. Projekt został w sejmie przyjęty, ale prezydent Bolek wystosował list do sejmu, aby przeprowadzić reasumpcję głosowania… Nie po to mocodawcy wsadzili Bolka na to stanowisko, żeby im jakiś polski sejm zabierał emerytury. Głosowanie ponownie się odbyło, z tym samym skutkiem, sejm postanowił odebrać przywileje ubekom – ustawa była prawomocna do ostatecznego zatwierdzenia, pozostał tylko podpis prezydenta, a on… ustawy nie podpisał!!! Naprawdę nie trzeba cofać się do lat 70., żeby zrozumieć, że Wałęsa jest istotnie symbolem polskiego konia trojańskiego. Jaki ten koń jest – każdy widzi!!

Dzielą społeczeństwo, mieszają kaduceuszem w polskim bigosie. Wygląda to tak, jakby Konfidenci, Obrońcy Donosiciela – cały ten rozwrzeszczany tłumek wyłażący na ulice – mieli nieźle nazbierane za uszami.

Spróbujmy po ludzku zastanowić się nad pracą obecnego rządu. Chcą wesprzeć rodziny, odbudować polski przemysł, wspomóc starych, schorowanych ludzi. Co jest w tym złego? Konfidenci, Obrońcy Donosiciela powiedzą, że to populizm! A ja tam wolę realny populizm od nierealnej demokracji! W USA – na demokrację których tak wielu się powołuje – niegdyś postanowili zastrajkować kontrolerzy lotów, i co zrobiono? Przywódców wsadzono do paki, a szaraczków wyrzucono z pracy. Lotniska przejęli wojskowi – szybko się ichniejsza demokracja skończyła.

Bo tak to jest – tam gdzie następuje konflikt interesów grup wybranych, tam się kończy demokracja, a tam, gdzie wybrani tracą władzę, to pod sztandarami pseudodemokracji rodzi się anarchia i rewolucja.

Biedna ta nasza Polska, ale widocznie zasłużyła na Bolka czy Olka – bo Polacy potrafią jedynie szabelką powywijać, dziś najlepiej na Moskala. A ty, narodzie, pomyśl, kto naprawdę z tego czerpie korzyści? Widmo krąży nad światem, widmo „demokracji”!

A ja sobie…

A ja sobie w moim Ciemnogrodzie
pasę gąski i zbieram kaczeńce,
spoglądając na Ciemnogród co dzień,
wierzcie nie chcę niczego już więcej…

Ktoś wspominał o Polski pogrzebie
i rozpłakał się przy tym najszczerzej.
A ja pasę baranki na niebie
i w ten pogrzeb Ojczyzny nie wierzę!

Mój Ciemnogród się wiarą użyźnia,
nad pszenicą nam śpiewa skowronek;
mój Ciemnogród, to moja Ojczyzna,
więc na pewno nie wszystko stracone!

Białe gąski, baranki wypasam.
I nie martwię się wcale, bo wierzę,
Unia przecież nie z Boga, nie nasza…
Ciemnogrodu nam nikt nie zabierze!

W Ciemnogrodzie sny niezapomniane,
w Ciemnogrodzie historia nie zaśnie,
bo tu wszystko jest swojskie, kochane,
w Ciemnogrodzie jest jednak najjaśniej!

Z uszanowaniem
Lusia Ogińska • warszawskagazeta.pl
polska poetka, publicystka, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, malarka, ilustratorka.
Strona: lusiaoginska.pl

fot. facebook

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Lusia Ogińska: V demokracja została wyłączona

%d blogerów lubi to: