✈■ Wstrząsające dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 9 kwietnia 2016

„Samolot rozpadł się w powietrzu”

Podtrzymuję opinię, że wewnątrz samolotu musiało być ogromne ciśnienie. Natomiast nie wiem, co było powodem jego olbrzymiego wzrostu. Mogły być różne przyczyny, np. awaria instalacji paliwowej

– stwierdził w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” dr inż. Wacław Berczyński, przewodniczący komisji badającej przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku.

Jego zdaniem, tupolew „prawie z pewnością rozpadł się w powietrzu”.

Wacław Berczyński kieruje badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej od lutego br. To jeden z byłych ekspertów smoleńskiego zespołu parlamentarnego kierowanego przez Antoniego Macierewicza

(czytaj tekst Wacław Berczyński na czele nowej komisji smoleńskiej. SYLWETKA i WYWIAD).

Czym innym jest występowanie na konferencjach czy przed zespołem parlamentarnym, a czym innym badanie katastrofy w ramach podkomisji powołanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Naszym zadaniem jest zbadanie wszystkich okoliczności, dowodów, a następnie wydanie raportu.

– stwierdził Wacław Berczyński w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

Przewodniczący komisji poruszył też temat amerykańskich zdjęć satelitarnych z miejsca katastrofy:

Pochodzą od naszych sojuszników, pokazują teren wypadku przed katastrofą i zaraz po niej, 9 i 10 kwietnia. (…) Z ogromnym prawdopodobieństwem, prawie z pewnością, można stwierdzić, że samolot rozpadł się w powietrzu. Zdjęcia pokazują rozrzucone części samolotu w znacznej odległości przed brzozą, która rzekomo miała złamać skrzydło tupolewa. Inne są też na nich zniszczenia drzew.

Jego zdaniem, stan pnia i położenie oderwanej części brzozy wskazują, że nie doszło do tego na to skutek uderzenia samolotu od przodu.

Przewodniczący powiedział, że komisja będzie starała się o zwrot wraku tupolewa od Rosjan lub choćby o zbadanie go w Smoleńsku.

Nie wykluczamy żadnej hipotezy. Jestem przekonany, że dojdziemy do tego, dlaczego samolot rozpadł się w powietrzu

– dodał Wacław Berczyński.

gosc.pl, fakt.pl, niezalezna.pl
fot. Zdjęcie satelitarne wykonane tuż po katastrofie

Reklama

Możliwość komentowania ✈■ Wstrząsające dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej została wyłączona

%d blogerów lubi to: