■■ Marian Kowalski: Część Polaków wyrzekła się prawdy

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 12 kwietnia 2016

Po katastrofie smoleńskiej najgorsze było to, że część zwykłych Polaków uznała, że lepiej wyrzec się prawdy o śmierci tych, którzy chcieli złożyć hołd ofiarom Katynia, by nie drażnić Rosji – twierdzi były kandydat na prezydenta Marian Kowalski.

Polityk na swoim profilu na Facebooku odniósł się do 6. rocznicy tragedii, która 10 kwietnia 2010 roku wydarzyła się pod Smoleńskiem. W jego ocenie po katastrofie smoleńskiej stało się jasne, że Polska mimo uczestnictwa w UE i NATO była państwem osamotnionym, a rządząca wówczas ekipa nie była w stanie upomnieć się o prawdę ani obronić honoru naszego narodu.

Zdaniem Kowalskiego, najgorsza była jednak swego rodzaju „dezercja” po stronie obywateli. – Najgorsze jednak było to, że część zwykłych Polaków uznała, że lepiej wyrzec się prawdy o śmierci tych, którzy chcieli złożyć hołd ofiarom Katynia by nie drażnić Rosji – pisze Kowalski.

Jak dodaje, właśnie z tego powodu tak ważny jest dziś kult Żołnierzy Wyklętych, którzy mieli odwagę narazić się Rosji. – To dzięki Nim dzisiaj możemy chodzić z dumnie podniesioną głową – kwituje.

TV Republika, stefczyk.info
fot. Fratria

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Marian Kowalski: Część Polaków wyrzekła się prawdy została wyłączona