■■ Co sie dzieje w MSZ?

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 13 kwietnia 2016

Czy dobra zmiana doszła już do MSZ? Wydaje się, że nie.

Pan minister Waszczykowski jak na razie woli wciąż być twórcą „bon motów”, niż reformatorem tej instytucji, którą trawi zaraza nepotyzmu i kolesiostwa niczym polskie sądy.

Mimo, że minęło 100 dni wciąż nic się nie dzieje. W MSZ wciąż doskonale miewa się „frakcja Geremka”, czyli najwyższy sort szkodników. To oczywiste, że nie można wyczyścić całego MSZ, ale zmiany nie są widoczne, a „frakcja Geremka” czuje się tam wciąż świetnie, najlepszym przykładem jest ambasador RP w USA, który jest lojalny tylko wobec siebie i swojej frakcji, trudno jest uwierzyć, że potrafi dbać o interesy kraju.

„Kadry są najważniejsze” bo to one pozwalają koordynować plan strategie i tempo wprowadzenia w życie. A ta „frakcja” będzie wkładać zawsze kije w szprychy, aby opóźnić plan, a „przyjazne media” mogły napisać, patrzcie jacy nieudacznicy. Ludzi gotowych do służby nie brakuje, ale zawsze dziwnym trafem stanowiska dostają się w ręce karierowiczów, którzy często stali z boku.

Albo pan Witold Waszczykowski nie chce zmian, albo jest zbyt koncyliacyjny, a gołębi nam nie trzeba, zresztą wszystko wskazuje na to, że zostanie zmieniony, pytanie tylko kiedy. A może przyczyny są całkiem inne i PiS mimo większości jest za słaby, aby przeprowadzić radykalne zmiany w MSZ, lub pojawił się strach, aby nie otwierać kolejnego frontu na wojnie.

hrabiaEryk • naszeblogi.pl
fot. Michał Jasiulewicz – MSZ Minister Witold Waszczykowski

z komentarzy:
ALTEREGON 2016-04-13 [00:37]
Moim zdaniem eurodeputowana Anna Fotyga
byłaby dzisiaj potrzebna w Polsce
jako minister spraw zagranicznych.

Możliwość komentowania ■■ Co sie dzieje w MSZ? została wyłączona