■■ Jan Pietrzak: Wstaliśmy z kolan i podnieśliśmy głowy, nie musimy słuchać każdego głupka

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ wywiady by Maciejewski Kazimierz on 17 kwietnia 2016

Rząd i naród Polski nie ma na co liczyć, to jest zdeklarowana Targowica, oni będą do końca swoich dni będą robić wszystko, by Polsce szkodzić — mówi o opozycji Jan Pietrzak

wPolityce.pl: Mamy w Polsce kolejną porcję emocji wokół Trybunału Konstytucyjnego. PE przyjął rezolucję wymierzoną w Polskę, zaś w Sejmie po burzliwej debacie i obstrukcji opozycji powołano nowego sędziego TK. Czy jest jeszcze szansa na porozumienie? A może nie jest ono potrzebne?

Jan Pietrzak: Jak widać porozumienie nie jest potrzebne opozycji. Opozycja nie jest gotowa na zawarcie jakiegokolwiek kompromisu. Ona ogłosiła publicznie, że otwiera wojnę „totalną” i tę wojnę prowadzi, przy pomocy Parlamentu Europejskiego, czyli swoich znajomych, a także przy pomocy awantur w Sejmie.

Rządzący tych awantur nie powodują?

Cokolwiek by się nie działo, jakakolwiek sprawa byłaby w Sejmie rozstrzygana, opozycja zawsze będzie się awanturować. Oni nie chcą żadnego kompromisu, to są ludzie złej woli. Ostatni sejmowy incydent jest jednak szczególnie groteskowy.

Dlaczego?

Opozycji wydawało się, że wykiwała PiS jakąś sejmową sztuczką. Udawali, że ich nie ma, licząc, że nie będzie kworum. Oni się zupełnie skompromitowali, zaczęli bić sobie brawo za swoją niezwykłą przenikliwość i chytrość, ale okazało się, że wszystko się skichało. Kolejny raz okazuje się, że to jest najgłupsza opozycja, jaką w Polsce widzieliśmy. To są ludzie bezradni i głupi. A na pewno ze złą wolą.

Może zbyt surowo Pan ich ocenia

Ależ oni nie chcą się porozumieć w żadnej sprawie. Rząd i naród Polski nie ma na co liczyć, to jest zdeklarowana Targowica, oni będą do końca swoich dni będą robić wszystko, by Polsce szkodzić.

Dla Polaków to mało przyjemna sytuacja. Jesteśmy skazani na krytykę z Zachodu?

Dla Polaków najważniejsza jest nie krytyka Zachodu, ale zrozumienie własnej sytuacji i poczucie własnej siły. Jesteśmy bardzo silni w tym momencie, mamy wspaniały, propolski rząd, propolskie władze. Idą dobre reformy, sprawy idą w dobrym kierunku. Poczucie siły i dumy spowoduje, że możemy spoglądać w przyszłość. Wstaliśmy z kolan i podnieśliśmy głowy, nie musimy słuchać każdego głupka. Wszystko zależy od naszej polskiej postawy. To idzie natomiast w dobrym kierunku.

Istnieje jednak coś takiego jak zmęczenie materiału. Polacy mogą zatęsknić za spokojem.

Spokoju nikt nam nie obiecywał. Spokój to mieliśmy w PRL. To był spokój śmierdzącej sadzawki. Nas nie powinien obchodzić spokój za wszelką cenę. Nas musi obchodzić dobry rząd, który niezależnie od kłopotów idzie do przodu. I realizuje swoje obietnice, niezależnie od agenturalnych opozycyjnych partyjek. One szkodzą Polsce, celowo i z premedytacją. To jest bardzo poważna sprawa, choć w Kabarecie Pod Egidą mówimy o tym z większą ironią. Zapraszam na nasz kabaret, co środę w Mozaice.

wpolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Jan Pietrzak: Wstaliśmy z kolan i podnieśliśmy głowy, nie musimy słuchać każdego głupka została wyłączona