■■ Wtopa Marka Suskiego

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 17 kwietnia 2016

Poseł PiS ostro komentuje słowa… Jarosława Kaczyńskiego:
„Jestem zszokowany, bo to jest dalsze szkodzenie Polsce!”

Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości najwyraźniej poszedł śladem Ligii Krajewskiej i dał się… wkręcić dziennikarzowi, który przeczytał pewną wypowiedź, nie podając jej adresata. Okazało się, że – podobnie jak w przypadku posłanki PO – i teraz poseł partii krytykował swojego lidera… :-)

Piotr Witwicki – prezenter Polsat News – zacytował fragment wywiadu Jarosława Kaczyńskiego, jaki ukazał się w tygodniu „Wprost” w listopadzie 2014 r. po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów samorządowych. Prezes PiS, komentując świetny wynik PSL (ostatecznie ludowcy uzyskali 23,68 proc. głosów – red.) stwierdził w nim, że jego partia podejmie działania zmierzające do wyjaśnienia sytuacji wokół wyborów, których wynik uznał za „niewiarygodne”.

Kaczyński mówił wówczas także o ewentualnych działaniach PiS na forum europejskim, w przypadku gdyby efektu nie przyniosły kroki „przewidziane przez ustawę” w Polsce.

Jestem zszokowany, bo to jest dalsze szkodzenie Polsce i opowiadanie, że w Polsce nie ma demokracji

— ocenił Suski.

Gdy poseł PiS dowiedział się, że chodzi o słowa Jarosława Kaczyńskiego, zmienił ton swojej wypowiedzi:

Widocznie wtedy była sytuacja taka, w której rzeczywiście to, co się w Polsce działo, chociażby podpalono budkę przed ambasadą rosyjską i mówiono, że zrobiły to duchowe dzieci PiS. Jeśli aresztuje się niewinnych ludzi, to demokracji nie było

— stwierdził Suski.

wpolityce.pl
fot. Polsat News

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Wtopa Marka Suskiego została wyłączona