■■ Wspólne oświadczenie Morawieckiego i Zwiercan

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ oświadczenia by Maciejewski Kazimierz on 18 kwietnia 2016

Kornel Morawiecki i Małgorzata Zwiercan wystąpili dziś z wspólnym oświadczeniem

Dotyczy ono czwartkowego głosowania w sprawie wyboru sędziego Trybunały Konstytucyjnego. Posłowie sprzeciwiają się nagonce na nich. W oświadczeniu czytamy, że posłowie stanowczo sprzeciwiają „się nagonce rozpętanej przez media i część ich kolegów posłów. Nagonce niesłusznej i bezpodstawnej, mającej podłoże wyłącznie polityczne”.

Stanowczo sprzeciwiamy się nagonce rozpętanej przez media i część naszych kolegów posłów w związku z wydarzeniem przy wyborze sędziego TK. To nagonka niesłuszna i bezpodstawna, mająca podłoże wyłącznie polityczne – powiedziała na konferencji Małgorzata Zwiercan.

Posłanka Zwiercan zrobiła dokładnie to, co ja sam był zrobił. Dała świadectwo prawdzie. Spowodowała, że mój głos nie został zmarnowany, działała w moim imieniu. Nie naruszyliśmy Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, żadnej Ustawy, Regulaminu Sejmu. Nie uchybiliśmy etyce poselskiej. Zagłosowaliśmy zgodnie z sumieniem, według którego ocenialiśmy interes Polski. Nie poddaliśmy się żadnym naciskom. Każdego, kto sądzi inaczej prosimy o podanie konkretnego przepisu prawa, który został naruszony, złamany, błędnie zinterpretowany, nadużyty lub nagięty – stwierdził Kornel Morawiecki.

Na ten temat dziś rano poseł mówił w RMF FM. Być na sali i wyjmować kartę. To jest niezgodne z regulaminem Sejmu – powiedział.

Treść oświadczenia:

300polityka.pl, niezalezna.pl
fot. screen YouTube

Możliwość komentowania ■■ Wspólne oświadczenie Morawieckiego i Zwiercan została wyłączona