■■ Beata Szydło: „Wspólnie z całą Grupa Wyszehradzką będziemy budować sojusz państw, które są krytyczne wobec Komisji Europejskiej”

Posted in ■ aktualności, ■ różne, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 19 kwietnia 2016

Premier Beata Szydło spotkała się z premierem Czech Bohuslavem Sobotką. Szefowa polskiego rządu skomentowała propozycje rozwiązania problemu imigracyjnego zaprezentowaną przez Komisję Europejską.

Stanowisko Polski jest niezmienne. Wspólnie z całą Grupa Wyszehradzką będziemy budować sojusz państw, które są krytyczne wobec Komisji Europejskiej. To jest bardzo zła decyzja. Cały czas mówimy konsekwentnie o tym, że należy rozwiązać problem kryzysu imigracyjnego w Europie. Ta fala imigracyjna nie ustaje i problem będzie się pogłębiał. Nie możemy żyć złudzeniami. Ale propozycja Komisji Europejskiej jest złą propozycją, która nie rozwiąże problemu imigracji, tylko go pogłębi. Mówimy jasno, pomoc humanitarna poza granicami UE, współpraca i pomoc strażom granicznym. Rozwiązanie problemów tam gdzie one się rodzą, a nie przerzucanie odpowiedzialności na poszczególne państwa Europy

— powiedziała polska premier.

Szydło odniosła się też do spekulacji co do ewentualnego podniesienia opłaty paliwowej przez polski rząd. Polski rząd nie pracuje i nie pracował nad podniesieniem opłaty paliwowej. Ta dyskusja powstała w wyniku rozmów eksperckich. Nie ma jednak w polskim rządzie prac nad tą opłatą paliwową — zapewniła szefowa rządu.

wpolityce.pl
fot. Radek Pietruszka / PAP

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Beata Szydło: „Wspólnie z całą Grupa Wyszehradzką będziemy budować sojusz państw, które są krytyczne wobec Komisji Europejskiej” została wyłączona

%d blogerów lubi to: