■■ Kornel Morawiecki stworzy własną partię?

Posted in ■ aktualności, ■ różne, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 19 kwietnia 2016

„Chciałbym, żeby ludzie, którym jest za daleko do PiS i PO, przyszli do mnie”

Kornel Morawiecki, który wystąpił z klubu Kukiz‘15, zapowiedział, że tworzone przez niego koło poselskie to początek budowania nowej formacji politycznej. Miałaby to być struktura „pomiędzy PiS a dawnym obozem rządzącym”. „Chciałbym, żeby ludzie, którym jest za daleko do PiS i PO, przyszli do mnie” – dodał.

„To ważne, czy uda mi się zbudować strukturę, która byłaby pomiędzy tymi dwoma ugrupowaniami — pomiędzy PiS, a dawnym obozem rządzącym. Ta struktura przydałaby się Polsce, w sensie takim bardziej ogólnym, to znaczy, żeby zaproponowała jakąś wizję, jakąś przyszłość z jednej strony, a z drugiej, żeby próbowała też łączyć społeczeństwo. Żeby ludzie, którym jest za daleko do PiS i za daleko do PO, przyszli do mnie”

— mówił Morawiecki we wtorek w radiowej Jedynce.

Pytany o to, kogo zaprosiłby do swojego koła, powiedział, że zaprasza wszystkich, którzy chcieliby współpracować i myślą podobnie. Jak mówił, chodzi o myślenie „trochę bardziej solidarne, bardziej też historyczne z jednej strony, a drugiej też wychylone w przyszłość, szukające rozwiązań dla Polski, dla Europy” – kontynuował.

Na pytanie o to, kto będzie pierwszymi członkami koła poselskiego, marszałek senior odpowiedział, że, jak myśli, byłaby to Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska. Zaznaczył jednak, że „jeszcze nie rozmawiał z kolegami”. „Najpierw chcę napisać zarys pewnych idei, pewne myśli programowe i dopiero wtedy prosić moich kolegów (…) czy się zgadzają z takim podejściem, czy nie” — dodał.

W planach Morawieckiego, koło poselskie miałoby być początkiem budowania nowej formacji politycznej.

Oceniając dotychczasową działalność ruchu Kukiz‘15 Morawiecki powiedział, że przez pół roku ugrupowanie nie zbudowało „żadnej siły”.
„Nie zwróciliśmy się do ludzi, którzy nas wybierali, nie podaliśmy żadnej wizji Polski – przez taki długi okres czasu” — mówił. W opinii Morawieckiego, ruch Kukiz‘15 był „bardziej ugrupowaniem dla siebie”.

Morawiecki wystąpił z klubu Kukiz‘15 w związku z czwartkowym głosowaniem nad wyborem prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK. Podczas tego głosowania głos w jego imieniu oddała Małgorzata Zwiercan, za co została usunięta z klubu.

PAP, wpolityce.pl
fot. ansa

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Kornel Morawiecki stworzy własną partię? została wyłączona

%d blogerów lubi to: