■■ Pogrzeb ppłk. „Łupaszki” o charakterze państwowym ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 21 kwietnia 2016

– program uroczystości

Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a Panią Haliną Morawską, uroczystości pogrzebowe śp. ppłk. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” odbędą się w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. w Warszawie.

W celu zapewnienia godnego pochówku i należytego uczczenia pamięci polskiego bohatera, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapewnił państwowy charakter pogrzebu oraz pokrycie wydatków związanych z wybudowaniem nagrobka. Organizacja uroczystości pogrzebowych odbędzie się na podstawie Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – z uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa w związku z udziałem w uroczystościach przedstawicieli władz państwowych.

Msza żałobna pod przewodnictwem biskupa polowego Józefa Guzdka rozpocznie się o godzinie 15.00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14. Około godziny 16.00 kondukt poprzedzi pododdział konny w barwach 4. Pułku Ułanów Zaniemeńskich, po czym nastąpi przemarsz uczestników na Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

Prosimy o uformowanie konduktu pogrzebowego w następującym porządku: symbole religijne, Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego, Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, poczty sztandarowe, piesze grupy rekonstrukcyjne, żołnierze z poduszkami z odznaczeniami, duchowni, laweta z trumną w asyście posterunku honorowego i spieszonego ułana z koniem, najbliższa rodzina, VIP, pozostali uczestnicy uroczystości.

Śp. ppłk Zygmunt Szendzielarz spocznie w grobie na Powązkach Wojskowych, obok zmarłej w 2012 r. córki Barbary Szendzielarz.

MON, niezalezna.pl • Bartosz Misiewicz
fot. arch.

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Pogrzeb ppłk. „Łupaszki” o charakterze państwowym ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: