■■ TRIUMF BEZPRAWIA !! Zygmunt Miernik skazany na 10 miesięcy więzienia !! ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 23 kwietnia 2016

JEST DECYZJA SĄDU! Kara dla Zygmunta Miernika podwyższona do 10 miesięcy więzienia.

Sąd bezkarny! Skazany został zatrzymany po wyjściu z gmachu sądu przez policjantów w cywilu!

Skład Sądu Okręgowego w Warszawie, który wydał wyrok na Zygmunta Miernika:
PIOTR KLUZ, EWA LESZCZYŃSKA-FURTAK, AGNIESZKA KOMOROWICZ.

Z dwóch do 10 miesięcy więzienia podwyższył warszawski sąd okręgowy karę dla Zygmunta Miernika, za to, że w 2013 r. rzucił tortem w sędzię zajmującą się sprawą Czesława Kiszczaka – w proteście wobec uległości.

W środę sąd ogłosił prawomocny wyrok w tej sprawie uznając zasadność apelacji prokuratury. Tylko taka kara jest karą zasłużoną. (…) Oskarżony musi sobie wreszcie uświadomić, że popełnianie przestępstw nie popłaca i takie zachowanie musi spotkać się z adekwatną reakcja prawnokarną – powiedziała sędzia Agnieszka Komorowicz w uzasadnieniu wyroku. Przybyli, by okazać solidarność z Zygmuntem Miernikiem, w większości nie dostali się na salę i do sądu – wejściówki wydawano do godz.12.00.

Wyjaśnijmy kontekst sprawy:
W 2013r. w SO przesłuchiwano dwoje psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie b. szefa MSW z lat PRL Czesława Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników kopalni „Wujek” w 1981 r.
Gdy sędzia Wielgolewska ogłosiła, że przesłuchanie biegłych odbędzie się przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali jako publiczność grupa osób z Adamem Słomką na czele zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie. Wtedy sędzia ogłosiła przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, Zygmunt Miernik rzucił w nią tortem z bitą śmietaną. Sędzia została trafiona w tył głowy. Posiedzenie dokończono niejawnie, a następnie sędzia zawiesiła proces Kiszczaka z powodu jego złego stanu zdrowia. Jeszcze w 2013 r. SA prawomocnie utrzymał tę decyzję SO. Jak wiemy, do śmierci Kiszczaka nie udało się go skazać w polskim sądzie.

solidarni2010.pl, ewastankiewicz.files.wordpress.com
fot. P. Zdun – Z. Miernik na chwilę przed zatrzymaniem


Telewizja Republika

Reklama

Możliwość komentowania ■■ TRIUMF BEZPRAWIA !! Zygmunt Miernik skazany na 10 miesięcy więzienia !! ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: