■■ CHWAŁA PANU MAJOROWI! ■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 24 kwietnia 2016

Jeden z najwspanialszych Niezłomnych będzie miał w końcu godne miejsce spoczynku

Lupaszka i jego zolnierze.fot. EAST NEWS

Komuniści zrobili naprawdę wiele, by wymazać Zygmunta Szendzielarza ze świadomości Polaków. Wcześniej współcześni mieli widzieć w nim nikczemnika czy wręcz bandytę. Wydobycie z dołów śmierci i rozpoznanie szczątków naszych bohaterów, którzy odmówili uznania władzy moskiewskiego najeźdźcy w Polsce, jest naszym podstawowym moralnym obowiązkiem. A fakt, iż zaczynamy wywiązywać się z niego po ćwierćwieczu tzw. wolnej Polski, aż nadto mówi nam o ograniczeniach tej wolności.

Żołnierze Antykomunistycznego Podziemia winni być wzorem dla polskiej armii.

Dzięki ministrowi obrony narodowej staje się to faktem. Przyszłoroczny 1 marca powinien być powszechnie i z pompą celebrowany przez wszystkie instytucje państwa. Wyklęci walczyli niemal w każdej części Polski, byli blisko ludzi, ochraniali ich, trwali dzięki ich pomocy. Dlatego pamięć o nich jest pamięcią nieodległej przeszłości niemal każdej społeczności lokalnej w naszym kraju. To naprawdę wyjątkowy potencjał, na którym można i trzeba budować poczucie dumy, umiłowanie wolności oraz szacunek do bohaterskiej postawy naszych przodków. Upowszechnienie historii choćby Zygmunta Szendzielarza będzie wypychało z debaty publicznej tych, którzy wciąż próbują sączyć Polakom komunistyczną wersję dziejów tworu o nazwie PRL.

Dlaczego? Bo słynny dowódca Brygady Śmierci i jego żołnierze byli autentyczni – byli niezłomnymi obywatelami wolnej Rzeczypospolitej, a nie najemnikami, zdolnymi za różnorakie dobra czynić potworne zło i przehandlować przyszłość całych pokoleń swych rodaków.

Pozory szacunku dla czerwonych bohaterów komuniści musieli wypracować terrorem.

Szczere i powszechne uznanie dla Wyklętych stanie się faktem, gdy tylko pamięć i wiedza o ich czynach będzie miała szansę dotrzeć do najszerszych kręgów społecznych. I to powinno być wielkim wyzwaniem dla wszystkich, którzy po wyborach przejęli odpowiedzialność za odkłamanie naszej najnowszej historii i budowanie tożsamości – szczególnie młodych pokoleń Polaków – na jej prawdziwej wersji.

Katarzyna Gójska-Hejke • Gazeta Polska
niezalezna.pl, fot. EAST NEWS

Reklama

Możliwość komentowania ■■ CHWAŁA PANU MAJOROWI! ■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: