■■ Borusewicz: „Rządzący powinni wiedzieć, że kiedy stracą władzę, staną przed Trybunałem Stanu”

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 26 kwietnia 2016

Na początek Tusk?

Bogdan Borusewicz musi być bardzo rozczarowany, że pominięto go wśród sygnatariuszy listu byłych prezydentów i innych admiratorów III RP, którzy określili Polskę jako „państwo specjalnej troski”. Dlatego sam ruszył do ataku.

Nie wiem, co jest zamiarem Jarosława Kaczyńskiego. Oceniam go po tym, co robi. Różnice między trójpodziałem władzy zostały zamazane. Dominuje władza wykonawcza. PiS zmienia konstytucję łamiąc ją. Nie może być tak, że partia rządząca nie przejmuje się obowiązującym prawem. Niestety ostatnie decyzje potwierdzają, że Jarosław Kaczyński nie wycofa się ze swoich decyzji — perorował w Radiu Gdańsk.

To główne niebezpieczeństwo tworzy jeden człowiek. To wola i decyzja Jarosława Kaczyńskiego. Widzę jak funkcjonuje PiS. Znaczna część senatorów PiS się zbuntowała, ale głosowali jak się należy. Zgłosili kilkadziesiąt poprawek, to pokazuje, że sytuacja jest niebezpieczna. Wola Kaczyńskiego jest teraz wszystkim — grzmiał były marszałek Senatu.

Borusewicz przestrzegał, że jedyne wyjście z konfliktu dotyczącego Trybunału to wyjście prawne.
PiS musi się wycofać z zablokowania ustawy. Premier powinna opublikować orzeczenie Trybunału. Poza tym muszą być zaprzysiężeni trzej sędziowie. Ciężko jest iść na kompromis, jeśli druga strona łamie prawo. Najpierw powinni się z tego wycofać i dopiero potem można rozmawiać — stwierdził.
I dodał:
Rządzący powinni wiedzieć, że kiedy stracą władzę, staną przed Trybunałem Stanu.

Czyżby Borusewicz miał na myśli Donalda Tuska?

radiogdansk.pl, wpolityce.pl
fot. b.borusewicz.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Borusewicz: „Rządzący powinni wiedzieć, że kiedy stracą władzę, staną przed Trybunałem Stanu” została wyłączona

%d blogerów lubi to: