■■ Nowe koło poselskie w Sejmie

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 27 kwietnia 2016

„Wolni i Solidarni” – tak będzie nazywać się nowe koło poselskie, które powstanie w Sejmie. Na jego czele stanie Kornel Morawiecki, który odszedł z klubu Kukiz’15.

W połowie kwietnia Kornel Morawiecki zapowiedział utworzenie nowej formacji politycznej. Deklarował, że początkowo utworzy koło poselskie. – Zakładam nowe koło, a w przyszłości może nową partię – mówił w Radiu Merkury marszałek senior.

Teraz ujawnił, jaką nazwę będzie nosiło koło, kiedy zacznie funkcjonować oraz ilu parlamentarzystów na początek się w nim znajdzie. – Koło poselskie „Wolni i Solidarni” powstanie na tym posiedzeniu, ale nie mam pojęcia, jaka będzie jego sejmowa siła i ilu posłów będzie do niego należeć – mówił Morawiecki w czasie konferencji prasowej. – Nie chcę podawać nazwisk, bo mogę się pomylić, bo jeszcze z tymi osobami nie rozmawiałem, na pewno będą trzy osoby, choć chciałbym, by to koło miało większą wagę liczebną – dodał.

Kornel Morawiecki opuścił klub Kukiz’15 po głosowaniu nad kandydaturą nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Doszło wtedy do zamieszania w Sejmie. Posłowie od Pawła Kukiza razem z PO i Nowoczesną wyjęli karty do głosowania, aby uniemożliwić wybór kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Niektórzy parlamentarzyści wyłamali się jednak z tego porozumienia, wśród nich był m.in. Morawiecki.

300polityka.pl, niezalezna.pl
fot. moderni-dejiny.cz

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Nowe koło poselskie w Sejmie została wyłączona