■■ Zadłużony po uszy Gdańsk urządzi galę TK?

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 28 kwietnia 2016

Najpierw pojawiły się informacje o tym, że Trybunał Konstytucyjny szykuje sobie imprezę za 750 tys zł. Po naciskach medialnych, TK wycofał się z tego pomysłu. Okazuje się, że do gali może jednak dojść.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz z Platformy obywatelskiej postanowił zorganizować jubileusz z okazji 30. rocznicy powołania Trybunału Konstytucyjnego. W tej sprawie napisał list do Andrzeja Rzeplińskiego – Taka chwila refleksji i podsumowania działalności Trybunału wydaje mi się konieczna zwłaszcza teraz, gdy niezawisłość sądów jest podważana przez wielu polityków – pisze Adamowicz.

– My, gdańszczanie czujemy się szczególnie zobowiązani do tego, by stać na straży demokratycznego dziedzictwa Solidarności. Dlatego też proszę, by Pan Prezes zechciał rozważyć zorganizowanie konferencji jubileuszowej Trybunału Konstytucyjnego w Gdańsku, w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności. Jubileusz Trybunału Konstytucyjnego w mieście, które jako pierwsze postulowało jego utworzenie będzie symbolicznym powrotem do źródeł – czytamy.

– Proszę ten list traktować jako oficjalne zaproszenie sędziów Trybunału Konstytucyjnego i jego gości. Chętnie zostaniemy partnerem tej konferencji i chętnie będziemy współuczestniczyć w koniecznych wydatkach. – dodaje.

Oczywiście niewiadomo skąd mają pójść pieniądze na to przyjęcie. W pierwotnych planach gala TK miała kosztować 750 tys. zł. Jednocześnie Trybunał wnioskował o podwyższenie swojego budżetu na 2016 r. o blisko 4 mln zł, na co nie zgodził się Sejm.

– List dotarł, ale decyzji jeszcze nie ma. Pan prezes musi to przekonsultować z sędziami Trybunału. Opublikujemy w tej sprawie komunikat, ale najpierw będzie wysłana odpowiedź do prezydenta Gdańska. Kiedy? To nie jest kwestia najbliższych dni – oświadczyła w „Dzienniku Bałtyckim” Anna Wołoszczak z zespołu prasy i informacji Trybunału Konstytucyjnego.

Podobno jest kryzys „praworządności”, „demokracji” w Polsce. Dziwne, że w takich „niepokojących” warunkach Trybunał Konstytucyjny urządzi sobie imprezę finansowaną z naszych podatków… Wydaje się wszystko układać w dość spójną całość.

wpolityce.pl/gdansk.pl/dziennikbaltycki, fronda.pl
fot. Piotr Hukało / Czarek Sokolowski /AP Photo

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Zadłużony po uszy Gdańsk urządzi galę TK? została wyłączona