■■ Ruch Narodowy organizuje 7 maja kontrmanifestację dla marszu KOD

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 30 kwietnia 2016

Winnicki: „Nasza inicjatywa jest inicjatywą przeciw Targowicy”

Ruch Narodowy, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę oraz Ruch Kontroli Wyborów, Ruch Kontroli Władzy organizują w Warszawie w sobotę 7 maja manifestację pod hasłem „Odwagi Polsko”. Ma być to kontrmanifestacja dla marszu organizowanego tego samego dnia przez partie opozycyjne i KOD.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie Marcin Dybowski (Ruch Kontroli Wyborów, Ruch Kontroli Władzy) stwierdził, że manifestacja ta ma być „kontrmanifestacją do manifestacji organizowanej przez Targowicę”.

Uważamy, że w wielu sprawach dotyczących naszej ojczyzny potrzeba odwagi. Także tej odwagi dla rządu, dla prezydenta, by te sprawy śmiało kontynuowali i bardziej brali pod uwagę napomnienia – chęć współpracy ze środowiskami opozycyjnymi – ale nie tych opozycyjnych, które zaliczamy do Targowicy

— dodał.

Dybowski poinformował, że marsz rozpocznie się o godz. 11. w praskiej katedrze św. Floriana skąd po mszy za ojczyznę uczestnicy manifestacji przejdą na drugą stronę Wisły mostem Śląsko-Dąbrowskim przez Plac Zamkowy do pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego przy Krakowskim Przedmieściu.

Również 7 maja w stolicy obchodzony będzie Dzień Europy. Wspólny marsz pod hasłem „Jesteśmy i będziemy w Europie” organizują Komitet Obrony Demokracji, PO, Nowoczesna, PSL, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska. Marsz ma rozpocząć się o godz. 13. przed siedzibą TK przy al. Szucha i przejść na plac Piłsudskiego. W tym dniu, w ramach Dnia Europy w południe ulicami stolicy przejdzie też Parada Schumana.

Poseł niezrzeszony i jednocześnie przedstawiciel Ruchu Narodowego Robert Winnicki stwierdził na piątkowej konferencji, że Unia Europejska, „to przede wszystkim twór lewicowo-liberalny, który próbuje niszczyć tożsamość i suwerenność państwa europejskich”.

Nasza inicjatywa jest inicjatywą przeciw Targowicy. 7 maja bardzo mocno polaryzuje, kto jest za Polską (…), a kto jest przeciwko Polsce (…)

— powiedział.

Liderzy KOD, PO, Nowoczesnej, PSL oraz lewicy pozaparlamentarnej wezwali w czwartek do udziału w marszu 7 maja i zamanifestowania przywiązania do wartości demokratycznych oraz pokazania nowoczesnego patriotyzmu.

PAP, wpolityce.pl
fot. Youtube

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Ruch Narodowy organizuje 7 maja kontrmanifestację dla marszu KOD została wyłączona

%d blogerów lubi to: