■■ Zdrajców ci u nas dostatek

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 2 Maj 2016

Do opozycji – kupujcie dobre buty, bo czeka Was 8 lat maszerowania

Możemy dziś powiedzieć przywódcom PO, PSL, Nowoczesnej i KOD-u; kupujcie dobre buty, bo czeka Was 8 lat maszerowania.

Parafrazując M.Hemara, wielkiego, polskiego patriotę – poetę możemy dziś śmiało powiedzieć; „My nie kłamiemy, mamy serca spokojne, bo już wiemy, że o Polskę wygramy z Wami tę wojnę”. Najwyraźniej opozycja pod przywództwem R.Petru i G.Schetyny kompletnie się pogubiła, nie ma żadnego pomysłu zarówno w sferze społecznej jak i gospodarczej. Posłowie i posłanki Nowoczesnej, PO i PSL są po prostu lata świetlne w tyle, zwłaszcza w sferze znajomości aktualnych nastrojów, potrzeb i aspiracji Polaków, jak i najważniejszych polskich problemów gospodarczych czy finansowych kraju.

Totalna opozycja nie nadąża nie tylko ze zrozumieniem obecnej dynamiki przemian w Polsce, jak i w Europie, ale nie radzi sobie nawet z czytaniem ze zrozumieniem projektów nowych ustaw o IPN, Mediach Narodowych, Trybunale Konstytucyjnym i Lasach itp. Jest całkiem pogubiona i bezradna, nieudolna, ciągle spóźniona w reakcjach, agresywna i wystraszona zarazem. To prawdziwy łabędzi śpiew III RP i tzw. obrońców liberalnej demokracji.

Tym bardziej, że Komisja Europejska, jak donosi włoska gazeta La Stampa chce nałożyć astronomiczne kary w wysokości 250tys. euro czyli ponad 1mln zł za każdego nieprzyjętego przez dany kraj uchodźcę czyli przy 7-miu tysiącach nachodźców, na których zgodziła się była premier E.Kopacz mielibyśmy do zapłacenia 7mld zł kar. Szykuje się więc fantastyczne hasło na demonstracje KOD-u i totalnej opozycji 7-ego maja i na transparent „Jeden za milion, reszta na kredyt”. Przy okazji wydaje się, że nie ma lepszego argumentu, by przekonać Brytyjczyków do wyjścia z Unii.

Jeśli jeszcze Niemcy zwróciliby nam 850mld dol. z tytułu zniszczeń wojennych, można by się targować, ale tylko wtedy. Nie ma totalna opozycja ostatnio szczęścia: a, to miało nie być pieniędzy na program 500 plus, na polskie dzieci, który okazał się wielkim sukcesem rządu, a to Myszki – Agresorki straszyły Polaków, że prezydent B.Obama nie przyjedzie na Szczyt NATO w Warszawie, choć wiadomo już, że przyjedzie wraz z Sekretarzem Stanu J.Kerrym, a to skrajny prawicowiec wygrał I turę wyborów prezydenckich w Austrii, a to za chwilę czeka nas nowa odsłona Panama Papers.

I nawet jeśli 13 maja agencja Moodys obniży polski rating, to wskaźniki makroekonomiczne nie ucierpią na tym zbytnio, bo polityczne ataki na rząd to jedno, a realia gospodarcze i szansa na dobry biznes to drugie. Wskaźniki gospodarcze są coraz lepsze, budżet stabilny, a zapowiedź uszczelnienia systemu podatkowego zaczyna przybierać realne kształty.

Jeśli jeszcze rząd okaże się konsekwentny i weźmie się na poważnie za realizację deklaracji i słów premiera J.Kaczyńskiego, że należy ukrócić zagraniczną i bankową lichwę i rozwiązać wreszcie problem tzw. kredytów frankowych i rażąco oszukańczych polisolokat i uda się zwrócić Polakom, choćby tylko część ich pieniędzy, podstępnie zagarniętych, to w polskich portfelach i na polskim rynku może się nagle znaleźć co najmniej 50-70mld zł. I tego dramatu totalna opozycja już nie przeżyje, to ich pogrąży ostatecznie w oczach Polaków. Oblicza szaleństwa prezentowane przez niektórych posłów i polityków opozycji, w tym np. St.Niesiołowskiego i A.Szejnfelda, który „chce wzejść niczym delikatne kwiecie lub wzlecieć białą gołębicą”, W.Frasyniuka zauroczonego KOD-em i na poważnie ogłaszającego nowy stan wojenny wprowadzony w 2016r. przez PIS czy wreszcie wypociny byłego prezydenta L.Wałęsy i jego halabardników, raczej śmieszą niż tumanią czy przestraszają.

Jak widać zdrajców, ci u nas dostatek, a i pożytecznych idiotów nie brakuje, ale dobrych zegarmistrzów, potrafiących naprawić polski zegar jest jak na lekarstwo.

Janusz Szewczak • stefczyk.info
fot. stefczyk.info

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Zdrajców ci u nas dostatek została wyłączona