■■ Manifestacja 7 maja 2016 r sprawdzianem dla Polaków

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 7 Maj 2016

W dniu dzisiejszym 7 maja 2016 r. opozycja, jej zwolennicy kolejny raz obrali „ulicę” do demonstrowania swojego niezadowolenia wobec rządów PIS.

Bezsprzecznym jest, iż z taką częstotliwością nie manifestowało żadne ugrupowanie w minionym, jak i obecnym wieku.

Pamiętamy krytykę poprzedniej władzy, która często cynicznie, arogancko odnosiła się do działań PIS czczących miesięcznice katastrofy smoleńskiej. Ludzie bez przymusu, a z własnego wyboru przechodzili ulicami stolicy do Pałacu Prezydenta, by połączyć się w zadumie nad ofiarami tragicznego wydarzenia, gdzie zginęli dostojnicy naszego kraju. Pamiętamy o Was, wyjaśnimy okoliczności dramatu, pomodlimy się wspólnie…

Oczerniano uczestników marszu nie szczędząc obelg, zarzucając fanatyzm, tworzenie jakiegoś kultu.

Porażka byłej władzy w październiku 2015 r, kiedy to w sposób demokratyczny Polacy powiedzieli DOŚĆ, Wam już dziękujemy – PO, PSL, Lewica, istne szaleństwo opętało przywódców tychże przegranych ugrupowań.

Rozpoczęli opracowywanie schematów mających na celu atakowanie z całych sił obecną ekipę rządzącą. Sprzeciw wobec każdej zmiany wprowadzanej przez PIS wypowiadany jest dosadnie, głośno. Nade wszystko czołówka działaczy opozycji, na twarzach, których rysuje się nienawiść nawołuje społeczeństwo do popierania ich walki o odzyskanie steru władzy.

Wsłuchując się w przytaczane przez nich słowa przekazywane w tonacji niczym nieodbiegającej od poprzedników z PZPR brakuje tylko określeń „towarzysze i towarzyszki”- MUSIMY, ZROBIMY, ZDOBĘDZIEMY, PRZERWIEMY, W JEDNOŚCI SIŁA!!!

Chwilami odnoszę wrażenie, jakbym słuchała transmisji z obrad komunistycznej ekipy, z mikrofonu płynął głos towarzysza Gomułki, Jaroszewicza, Gierka, Jaruzelskiego^.
Czym organizowana w dniu dzisiejszym Manifestacja różni się od narzucanego obowiązku uczestnictwa w pochodzie pierwszomajowym w latach minionych? W zakresie mobilizacji ludzi – w niczym!

Leader PO – Pan Schetyna nałożył wręcz obowiązek udziału wszystkim działaczom, członkom PO pod rygorem wyciągania konsekwencji, w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności. Wszelkimi sposobami zmierza do pozyskania tłumu, który opowie się za Jego promowaną mową nienawiści.

Obraził się Przewodniczący na Pocztę Polską, która odmówiła rozesłania 800 tysięcy zaproszeń do udziału w Manifestacji, które przekazać chciała PO. Strzelił sobie gola Pan Schetyna, tzw. samobója. Ten fakt potwierdza jednoznacznie, że do dzisiejszej manifestacji trzeba rodaków zapraszać, nawoływać.

Wskażę w tym miejscu, że jeżeli faktycznie miliony Polaków chciałoby powrotu Pana Schetyny ze świtą do Parlamentu- przyjechaliby z potrzeby serca, własnej woli wypowiedzieć swoimi słowami niepokój, który rzekomo odczuwają.

Cezary Tomczyk podsumował decyzję Poczty Polskiej tymi słowami” W kraju dobrej zmiany, aby wysłać list trzeba mieć najwyraźniej odpowiednie poglądy „

Prostota na pograniczu prostactwa. List, a 800 tysięcy listów, ulotek do rozsyłki w określonym czasie, to znaczna różnica. Wobec założenia PO Listonosze mieli wydłużyć pewnie gratis swój czas pracy, chodzić z torbami ważącymi kilkanaście kilogramów, by sprostać wizji Pana Schetyny. Kto jest winny zdaniem Pana Tomczyka?- Oczywiście PIS.

Manifestacja będzie super materiałem dla mediów na całym świecie, które żerują na zewnętrznych konfliktach skrzętnie ukrywając swoje problemy. Zamiast roztoczyć parasol ochronny nad dobrym imieniem Rzeczpospolitej przygotowują prowokatorzy strumienie pomyj, którym obleje obca prasa wizerunek naszego kraju. Czy to jest patriotyzm, czy antypolskie działanie?

Nie wystarczyły ekipie oburzonych zwyczajne donosy na swój kraj przedkładane decydentom w Unii Europejskiej. Kto donosi na swoją Ojczyznę?- dumny ze swojej historii Polak, czy kosmopolita, któremu wszystko jedno gdzie funkcjonuje?

Hasłem przewodnim manifestujących będzie „„Jesteśmy i będziemy w Europie”. Ten marsz ma stanowić poparcie dla obecności Polski w Unii Europejskiej.

Kto z obecnej ekipy rządzącej powiedział, że do Unii przynależeć nie chcemy? Prezes Kaczyński podkreślał wielokrotnie, że byliśmy, jesteśmy i pozostajemy krajem członkowskim.

Warto byłoby jednak zawalczyć o naszą pozycję w krajach zrzeszonych. Póki, co za rządów obecnej opozycji byliśmy spychani na ostatnie miejsca w rankingach. Najniższe pobory dla ludzi ciężko pracujących, skala bezrobocia, zabezpieczenie socjalne, kwoty dotacji na różne cele, które nie zostały odpowiednio zagospodarowane, bo nieudolni kapitałem zarządzali.

Pan Schetyna, Petru, Kijowski nie wspomina o napięciu panującym we Francji, Niemczech, Grecji, Włoszech, gdzie ludzie okazują swoje oburzenie wobec polityki Unii, która sama sobie zgotowała w wielu miejscach piekło. Starcia z Policją, ranni obywatele, aresztowania demonstrantów.

To się dzieje tu i teraz Panowie, a z Waszej strony cisza-, dlaczego?

Oczerniacie publicznie Polskę, Polaków zarzucając rodakom, iż to my mamy wpływ na problemy Unii. Paranoja, obrzydliwe zarzuty, w które mamy uwierzyć.Szczujecie świadomie, bez skrupułów społeczeństwo coraz bardziej groźną propagandą. Obawa wielka, czy dzięki Waszej bucie popieranej o zgrozo przez byłych Prezydentów RP nie zafundujecie nam wojny domowej. To jest Waszym celem?- po trupach zwyczajnych ludzi, którzy wierzą w te manipulacje przez Was opracowywane do odzyskania władzy?

Zapędziliście się zbyt brutalnie na swojej drodze. Rywalizacja o przywództwo poszła tak daleko, że wewnątrz zabiegacie o dominację.

Kto jest organizatorem marszu – PO, Nowoczesna, KOD. W tym temacie, tak prostym rozłamy widać. Obserwując te przepychanki jedno twierdzenie się nasuwa; odpaliło Wam- po prostu. Oderwani od rzeczywistości zadymiarze, którzy zabiegają o „tron”.
Leaderzy, – jeżeli dzisiaj popłynie kropla krwi, bo ktoś się zrani, bądź jego zranią petardą, kamieniem, upadnie – to będzie rana doznana od Was, Waszymi rękoma czyniona. Fundujecie ludziom kolejne emocje, w których wrogami jest Polak wobec Polaka.

Dla kogo Wy gracie, kto pociąga za te sznurki, zarzuca sieci – dowiemy się w odpowiednim czasie.

Zaczynam się bać o swoje jutra, jutra mojej Rodziny, bliskich, Przyjaciół.

W XVII wieku Hobbes napisał „„Człowiek człowiekowi wilkiem”.
Czy opozycja w XXI wieku zrobi wszystko, by z korzyścią dla siebie rozwiązać każdą, choćby błahą sprawę? Czy teza Hobbesa jest wszechstronna i nadal żywa?

Egoiści, którzy swoją postawą niszczę opinie społeczeństwa dzisiaj pokrzyczą sobie.

Wstyd.

Leaderom opozycji to słowo jest obce.

Małgorzata Klemczak • pressmania.pl
Jestem znana Internautom jako „Babcia Gosia”. Opisując trudne sprawy od kilku lat wspiera środowisko osób chorych. Poddaje krytyce nieprawidłowości w wielu obszarach. O sobie mówi: brzydzę się chamstwem, cwaniactwem, nepotyzmem. Jej Motto życiowe: „Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko” – Albert Einstein.
Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Manifestacja 7 maja 2016 r sprawdzianem dla Polaków została wyłączona