■■ „Bić k** i złodziei” …

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 11 Maj 2016

– znamy wyniki audytu rządów PO – PSL

W Sejmie trwa posiedzenie, którego głównym punktem jest przedstawienie wyników audytu rządów koalicji PO – PSL. Ustalenia są szokujące.

Beata Szydło poinformowała, że przez rządy poprzedniej koalicji Polacy stracili około 340 mld złotych. Nie ujęliście się za zwykłymi ludźmi, którzy zostali skrzywdzeni. Obraz rządów PO-PSL można zamknąć w trzech słowach: egoizm, marnotrawstwo i pogarda dla zwykłych Polaków – powiedziała premier. Dodała, że złoży wniosek o powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold.

Minister Finansów, Paweł Szałamacha stwierdził, że za poprzednich rządów wpływy podatkowe do budżetu spadły o 3,2 proc. PKB, czyli ok. 60 mld zł. Luka VAT w Polsce w 2007 roku wynosiła 7,7 proc., w 2015 roku to już 26 proc. Średnia w UE to 15 proc. – poinformował.

Na mównicy pojawił się również minister skarbu, Dawid Jackiewicz. Skala pazerności rządu PO-PSL porażająca, pensje prezesów spółek państwowych sięgały 6 mln złotych rocznie. Prezesom oferowano przekraczające granice zdrowego rozsądku i przyzwoitości, nierzadko milionowe odprawy – ogłosił. Jak poinformował minister, za rządów PO wydano 1 mln zł projekt logo dla firmy, której jedynym klientem jest Skarb Państwa, Fundacji L.Walesy zlecono działania PR za 700 tys. zł. Fundacja się nie wywiązała, ale o pieniądze się już nie upominano. Według Jackiewicza, największe grzechy poprzedniej ekipy to pazerność, niegospodarność i rozrzutność.

Mariusz Kamiński poinformował, że za czasów PO – PSL służby inwigilowały 52 dziennikarzy, środowisko „obrońców krzyża” czy Salonu24. Siły i środki CBA przesunięto na sprawy o znaczeniu marginalnym. Działania CBA w większości dotyczyły osób zajmujących niższe stanowiska, jedynie 8 proc. spraw dotyczyło funkcjonowania administracji centralnej – stwierdzono.

parezja.pl
fot. CC/Flickr





fot. youtube/wPolityce.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ „Bić k** i złodziei” … została wyłączona

%d blogerów lubi to: