■■ RUCH NARODOWY złożył wniosek o Trybunał Stanu dla b. ministra MSW

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ oświadczenia by Maciejewski Kazimierz on 13 Maj 2016

„Proponujemy PiS, by zajęło się Tuskiem, a my zajmujemy się Sienkiewiczem”

Jako Ruch Narodowy mówimy „sprawdzam” i proponujemy PiS, by umożliwiło swoim posłom podpisanie się pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla Bartłomieja Sienkiewicza, największego „schwartz-charakteru” rządu Donalda Tuska — mówił poseł (niez.) Robert Winnicki podczas konferencji prasowej, na której poinformował o przedstawieniu w Sejmie przez Ruch Narodowy wniosku o o postawienie byłego ministra spraw wewnętrznych i koordynatora służb specjalnych Bartłomieja Sienkiewicza (PO) przez Trybunałem Stanu.

Przedstawiony wniosek jak mówił Winnicki, to nie tylko, sprawdzian dla intencji Prawa i Sprawiedliwości, ale przede wszystkim naturalna konsekwencja ujawnionych nieprawidłowości.

To co działo się za rządów PO: inwigilacja obywateli, rozbijanie patriotycznych manifestacji, prowokacje, inwigilacja dziennikarzy, podpalanie budki pod ambasadą rosyjską tylko po to, by zdyskredytować ugrupowania narodowe. To wszystko zasługuje na bardzo surowy osąd, również polityczny. Zasługuje na to, by wreszcie pociągnąć polityka do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu — przekonywał Winnicki.

Z kolei zdaniem Artura Zawiszy postawa Prawa i Sprawiedliwości, które z jednej strony krytykuje rządy Donalda Tuska, a z drugiej strony mówi o jego poparciu na arenie międzynarodowej jest nie do przyjęcia.

Tego rodzaju gra z opinią publiczną może być ciekawa dla partii rządzącej, ale nie jest to wystarczająco odpowiedzialne podejście z punktu polityki państwowej. Dlatego proponujemy PiS, by poważnie zajęło się Donaldem Tuskiem, a my zajmujemy się Bartłomiejem Sienkiewiczem i wzywamy posłów PiS do pospisywania wniosku o postawienie go przez TS — mówił poseł Zawisza.

pch24.pl, wpolityce.pl
fot. Twitter/Ruch Narodowy, ruchnarodowy.net

Reklama

Możliwość komentowania ■■ RUCH NARODOWY złożył wniosek o Trybunał Stanu dla b. ministra MSW została wyłączona

%d blogerów lubi to: