■■ Tusk i jego ekipa przed Trybunał Stanu?

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 17 Maj 2016

Przykład nadaje się do zwołania przez Polskę Rady Europy, poinformowania ONZ oraz postawienie polityków Platformy przed Trybunałem Stanu oraz odwołanie szefa Unii w stanie natychmiastowym.

Minister Mariusz Kamiński w swoim wystąpieniu podkreślił, że za rządów koalicji PO-PSL inwigilowano 52 dziennikarzy, zbierano informacje na temat ich sytuacji rodzinnej. Wobec siedmiu użyto specjalistycznego sprzętu, pozwalającego na ingerowanie w telefony. Kancelaria Premiera zamieściła w sieci listę z nazwiskami dziennikarzy, których inwigilowano w latach 2007-2015.

– Służby specjalne inwigilowały również pięćdziesięciu dwóch dziennikarzy. Inwigilacja ta polegała m.in. na bilingowaniu ich telefonów, pozyskiwaniu danych dotyczących miejsca logowań telefonów, sporządzaniu analiz dotyczących wszystkich osób z jakimi kontaktowali się telefonicznie dziennikarze, częstotliwości tych kontaktów i miejsc pobytu dziennikarzy, a także na ustaleniu danych adresowych dziennikarzy i zbieraniu informacji o ich sytuacji rodzinnej – mówił dziś w Sejmie minister koordynator służb specjalnych.

– Ponadto, wobec części dziennikarzy zastosowano działania operacyjne, polegające na bezpośredniej obserwacji spotkań w jakich uczestniczyli, połączonej z dokumentowaniem fotograficznym tych spotkań. Wobec siedmiu dziennikarzy użyto specjalistycznego sprzętu technicznego służącego ujawnianiu wszystkich numerów telefonów, jakimi faktycznie posługiwali się dziennikarze – dodawał.

– Wobec dwóch dziennikarzy prowadzono kontrolę operacyjną polegającą na podsłuchu telefonicznym. Dotyczyło to osób występujących w sprawie operacyjnej związanej z badaniem działalności Komisji Weryfikacyjnej WSI – podkreślał Mariusz Kamiński.

– Szczególne nasilenie działań operacyjno-rozpoznawczych wobec środowiska dziennikarskiego miało miejsce w latach 2009-2010. Były one prowadzone w ramach sprawy operacyjnej związanej z publikacjami dotyczącymi „afery hazardowej” – przypomniał minister.

PODSUMOWANIE ?

Czy powstanie więc komisja śledcza w Polsce i w Europie gdyż za Rządów Tuska czyli obecnego szefa Unii Europejskiej doszło do złamania podstawowego prawa w demokracji czyli kontrola dziennikarzy ?

Przykład nadaje się do zwołania przez Polskę Rady Europy, poinformowania ONZ oraz postawienie polityków Platformy przed Trybunałem Stanu oraz odwołanie szefa Unii w stanie natychmiastowym.

Czegoś takiego nie można w 21 wieku tolerować w demokratycznym kraju, zadać należy sobie pytanie kto więc jest szefem Europy jeśli w Polsce legalizował komunistyczne metody i łamał prawo ?

Ta sprawa podsłuchu dziennikarzy powinna zostać podniesiona do rangi i problemu w całej Unii i przesłana do wszystkich gazet i telewizji na terenie Unii Europejskiej – oto szef Unii Donald Tusk będąc Polskim Premierem tolerował łamanie prawa i podsłuchiwał dziennikarzy.

Jeśli PIS chce być wiarygodny i zrobić porządek z politykami którzy łamali prawo jak i Donaldem Tuskiem oto los dał im asa niesamowitego o którym powinni dowiedzieć się wszyscy w Europie.

Bankierzy na Islandii w sumie dostali po około 5 lat więzienia (w sumie 70 lat ) za stratę pieniędzy Islandczyków, Były premier Włoch Silvio Berlusconi został skazany przez sąd w Mediolanie na siedem lat więzienia (Sąd Najwyższe podtrzymał wyrok) oraz dożywotni zakaz sprawowania państwowych posad, więc nikt nie jest poza Prawem.

To jest niebywały przypadek oto szefem Unii Europejskiej jest Polityk za Rządów którego w Polsce łamano prawo.

Czy PIS będzie umiał wykorzystać szanse, Platforma będąc na miejscu PISu podniosła by ten problem łamania prawa przez Premiera Polski do rangi w całej Unii Europejskiej.
Tytuły gazet Europejskich powinny brzmieć:
Szef Unii jest oskarżony o podsłuchiwanie dziennikarzy gdy był Premierem Polski.
Ależ los jest przewrotny i dał szanse przeciwnikom Tuska…

polskieecho.pl, fronda.pl
fot. PAP

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Tusk i jego ekipa przed Trybunał Stanu? została wyłączona

%d blogerów lubi to: