■■ “Bronią układów i UBeckich emerytur, a nie Polski”

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 18 Maj 2016

Połowa protestuje nieświadomie? Trzeźwo myślący internauci celnie o KOD

O nie do końca szczerych i niekoniecznie czysto obywatelskich intencjach większości ludzi demonstrujących z Komitetem Obrony Demokracji, polska prawica mówi od samego początku istnienia KOD-u. Powstają już nawet wideo-kompilacje “najgłupszych wypowiedzi” zwolenników ruchu, na czele którego stoją Mateusz Kijowski i Ryszard Petru. Często bowiem protestujący nie potrafią powiedzieć, czego bronią. Nie potrafią, a może… nie chcą?

Nie trzeba być zwolennikiem ani przeciwnikiem KOD by zauważyć, że najbardziej agresywni w stosunku do dziennikarzy zadających trudne pytania podczas antyrządowych protestów są ludzie starsi. Kobiety i mężczyźni w wieku 60+ potrafią nawet dopuszczać się rękoczynów i wściekle wrzeszczeć w kierunku osób o nieco tylko innych poglądach.

Znany bloger Krzysztof Woźniak w jednym ze swoich ostatnich filmów na kanele “wideoprezentacje” opowiadał o swoich wrażeniach z 7-majowego marszu KOD. – Było dużo ludzi inteligentnych, nawet patriotów, ale i mnóstwo ludzi nieświadomych. Na pytanie, czego bronią, odpowiadali mi wymijająco. Mówili oczywiście o obronie szeroko pojętej demokracji i niechęci do prezesa Kaczyńskiego, nie podając żadnych konkretów. 90% manifestujących nie wiedziało, kiedy została uchwalona tak zaciekle broniona przez KOD konstytucja – opowiadał.

– Po starszych ludziach widać było, że nie są to zwykli emeryci. Nie chciałbym nic tutaj sugerować, ale… po prostu szło zauważyć, że są to osoby mające wysoką emeryturę. Zadbani, dobrze ubrani – mówił Woźniak, w internecie znany jako Ator. Taki opis nijak pasuje do przeciętnego polskiego emeryta, pobierającego świadczenia od kilkuset do tysiąc kilkuset złotych. Emerytury PRL-owskie bywają nawet 20 razy wyższe!

Wiele źródeł – włącznie z Woźniakiem – mówi również, że niemały procent z “demonstrujących” na ulicach Warszawy 7 maja to zwykli gapie, którzy widząc zgromadzenie zatrzymywali się z czystej ciekawości.

Pod jedną z wspominanych wyżej kompilacji “the best of” wypowiedzi KOD-ziarzy pojawiło się mnóstwo komentarzy, większość krytycznych wobec działalności Komitetu Obrony Demokracji. Tam mazerują UBecy broniący swoich gigantycznych emerytur i reszta postkomuny, która nie chce pozwolić na zburzenie starego układu. Polska jest dla nich wartością podrzędną wielokrotnie czytamy podobne opinie w serwisie YouTube.

– Od groma ludzi, jeśli nie połowa, nie ma pojęcia po co tam jest. W telewizji mówili że idziemy bronić demokracji to i ja pójdę. Przerażające, że ludzie mają takie myślenie, ale to niestety prawda. Sam kiedyś byłem i rozmawiałem z kilkoma osobami, KOD-owi co najmniej kilkadziesiąt proc. frekwencji robią ludzie niemający pojęcia czego bronią – napisał jeden z internautów.

To zastanawiające, że bardzo często angażowani przez reporterów w rozmowę manifestanci KOD mają niemałe problemy z ułożeniem zdania. To rzecz jasna również nie umyka uwadze internetu. – Oni przecież nie potrafią wypowiedzieć się po polsku – komentuje pan Wojtek.


youtube, newsweb.pl
fot. Lenkija (SCANPIX nuotr.)/alfa.lt

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ “Bronią układów i UBeckich emerytur, a nie Polski” została wyłączona