■■ Polonia ostro krytykuje Clintona

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 18 Maj 2016

Jego wczorajszą wypowiedź o dyktaturze w Polsce określono jako „rażąco niewłaściwą”

Kongres Polonii Amerykańskiej przekazał, że „jest bardzo zaniepokojony” wypowiedzią Clintona, która padła w piątek na wiecu wyborczym jego żony, Hillary Clinton, ubiegającej się o nominację Partii Demokratycznej na listopadowe wybory prezydenckie w USA.

„Jego słowa o Polsce odrzucającej demokrację na rzecz dyktatury są w sposób oczywisty absurdalne i obraźliwe dla kochających wolność Polaków”, a także „rażąco niewłaściwe oraz obraźliwe nie tylko dla Polski, ale też dla osób na całym świecie o polskim pochodzeniu” – podkreślił Kongres, dodając, że „od wieków Polacy byli orędownikami wolności i demokracji”.

Kongres Polonii Amerykańskiej wyraził też „mocne poparcie” dla „wyłonionego w wyborach rządu demokratycznej Polski”.

W wystąpieniu w New Jersey były amerykański prezydent ocenił, że Polska i Węgry, które „nie byłyby wolne” bez udziału USA, uznały, że „z demokracją jest za dużo kłopotu”. „Chcą przywództwa w stylu (prezydenta Rosji Władimira) Putina” – oznajmił. „Dajcie autorytarną dyktaturę i trzymajcie cudzoziemców z daleka, czy czegoś to nie przypomina?” – pytał Clinton zgromadzonych, czyniąc aluzję do ksenofobicznych propozycji Donalda Trumpa, który stara się o prezydencką nominację Republikanów.

PAP, gosc.pl
fot. rwpike.blogspot.de

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Polonia ostro krytykuje Clintona została wyłączona

%d blogerów lubi to: