■■ Kontrola w gdańskiej policji po brutalnym zatrzymaniu Marii Kołakowskiej ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 23 Maj 2016

Geje i lesbijki ramię w ramię z aktywistami KOD-u wzięli udział w tzw. Marszu Równości, który odbył się w Gdańsku

Fakt tak brutalnego potraktowania młodej kobiety przez policję jest niedopuszczalny – powiedział szef MSWiA, komentując wydarzenia, do których doszło w Gdańsku. Minister Mariusz Błaszczak dodał też, że prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w sprawie zatrzymania przez funkcjonariuszy Marii Kołakowskiej.

Geje i lesbijki ramię w ramię z aktywistami KOD-u wzięli udział w tzw. Marszu Równości, który odbył się w Gdańsku. Tęczowe i kodowskie flagi mieszały się nad głowami uczestników przemarszu. Podążająca za nimi kontrmanifestacja zorganizowana przez środowiska prawicowe i kibicowskie została brutalnie zatrzymana przez policję. Funkcjonariusze wyjątkowo agresywnie potraktowali m.in. córkę gdańskiej radnej Prawa i Sprawiedliwości Anny KołakowskiejMarię.

– Podstawowym zadaniem policji było niedopuszczenie do konfrontacji, bo wtedy doszłoby do zamieszek. To zostało przeprowadzone. Pytanie, czy zgodnie z przepisami – mówił o zdarzeniach w programie „Jeden na jeden” w TVN24 szef MSWiA. Mariusz Błaszczak poinformował też, że prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Minister zaznaczył jednocześnie, że przyczyną kontroli są wyłącznie wątpliwości dotyczące zbyt brutalnych działań policji w stosunku do uczestników zajścia. Tożsamość osób poszkodowanych pozostaje bez wpływu na ocenę postępowania gdańskiej policji.

To sam fakt tak brutalnego potraktowania młodej kobiety przez policję jest niedopuszczalny – stwierdził minister.

Zobacz wideo z zatrzymania Marii Kołakowskiej

mswia.gov.pl, TVN24, niezalezna.pl
fot. youtube.com/print screen/gdansk.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Kontrola w gdańskiej policji po brutalnym zatrzymaniu Marii Kołakowskiej ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: