■■ Panie Kukiz, chciałby Pan, aby jakiś policjant tak „profesjonalnie” potraktował Pana córkę?

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 25 Maj 2016

Rockman Kukiz pokochał siły prewencji i napisał do ministra Błaszczaka interpelację w której potępia podjęte przez ministra kroki wobec działań policji w Gdańsku.

„Dlaczego zostały podjęte przez Pana Ministra działania kontrolne, mimo iż ewidentnie widać było profesjonalne działania Policji i prowokacyjne zachowanie p. Marii Kołakowskiej?” – pyta Paweł Kukiz.

Na czym polegało prowokacyjne zachowanie Marii Kołakowskiej tego rockman Kukiz nie wyjaśnia, ani ministrowi, ani swoim fanom na Facebooku, gdzie zamieścił tekst interpelacji.

Marysia i jej tato Andrzej Kołakowski zachowują się spokojnie pomimo napierającego kordonu policji. To nie podoba się jednemu z funkcjonariuszy, który łapie za szyję Marysię i wciąga ją za kordon

Na nagraniach zaś z całego zdarzenia widać wyraźnie, że policja swoim zachowaniem nie tylko prowokowała spokojnie stojących ludzi, ale również niektórych z nich, tak jak Marysię Kołakowską, brutalnie potraktowała. Znam te „profesjonalne działania policji” z autopsji. Widziałem je wielokrotnie podczas Marszów Niepodległości, zarówno wtedy, kiedy zakładałem kamizelkę Straży Marszu Niepodległości, jak i wtedy kiedy tylko fotografowałem i filmowałem Marsz.

Widziałem i sfilmowałem jak na jednym z Marszów policja zgarnia dwóch spokojnie rozmawiających ludzi tylko dlatego, że byli w pobliżu kordonu. Widziałem jak policjant pałował człowieka o kuli, który nie mógł przed nim uciekać. Widziałem też „profesjonalne działanie policji”, kiedy ta w 2014 roku wdarła się w sam środek zgromadzenia i gazowała i pałowała po drodze wszystkich którzy stanęli na jej drodze. Mój syn dostał w czasie tego wjazdu od jednego z funkcjonariuszy gazem prosto w twarz, kiedy próbował pomóc podnieść się jednemu z powalonych przez funkcjonariuszy demonstrantów. Przez trzy godziny nic nie widział na oczy.

I tych brutalnych działań broni dzisiaj Paweł Kukiz. Broni dokładnie w ten sam sposób jak Bartłomiej Sienkiewicz, który nie tak dawno również wystąpił w obronie policjantów domagając się wykonania wyroku na jednym z manifestantów, który został skazany na podstawie zeznań policjantów, którzy zaatakowali pokojową demonstrację antyrządową po ujawnieniu „taśm prawdy”. Zapewne też zachowywał się „prowokacyjnie”, a policjanci podjęli „profesjonalne działania”. Prowokacyjnie na tej samej demonstracji zachowywali się również Robert Winnicki i Krzysztof Bosak, których policja wyrwała z czoła demonstracji, a następnie w trybie 24-godzinnym próbowano ich obu skazać.

Kukiz udowadnia jedynie swoim zachowaniem, że jest dzieckiem systemu. Że jego antysystemowość to tylko fasada na potrzeby wyborcze. Broniąc brutalnych zachowań policji, oskarżając o prowokację dziewczynę, która została chwycona przez jakiegoś bandziora w mundurze za szyję i wyrwana jej ojcu spod ręki, zrzuca maskę antysystemowca, którą nałożył na okres budowania swojego wizerunku niepokornego rockmana i polityka, po to, aby najpierw zaistnieć w polityce, a następnie dostać się do parlamentu.

Mam tylko jedno pytanie, Panie Kukiz. Naprawdę chciałby Pan, aby tak zachowała się kiedyś policja wobec Pana i jednej z Pańskich córek? Chciałby Pan, aby jakiś typ w mundurze chwycił Pańskie dziecko za szyję, przydusił i wyrwał Panu je z ręki? Chciałby Pan, aby później dwóch osiłków rzuciło ją na glebę, skuło jej ręce i wciskało kolana w jej plecy? Zastanów się, chłopie, co piszesz i obejrzyj sobie filmik z „prowokacyjnym zachowaniem Marii Kołakowskiej”, „anstysytemowcu”.

Całe prowokacyjne zachowanie Marii Kołakowskiej polegało na tym, że szła z ojcem pod rękę. Widać to dokładnie na poniższym nagraniu. W 20 sekundzie widać jak nagle jeden z funkcjonariuszy łapie za szyję odwróconą tyłem do kordonu Marię Kołakowską i wyrywa ją ojcu spod ręki.


Jerzy Wasiukiewicz • dzienniknarodowy.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Panie Kukiz, chciałby Pan, aby jakiś policjant tak „profesjonalnie” potraktował Pana córkę? została wyłączona

%d blogerów lubi to: