■■ Rodzina Kołakowskich przed sądem – alarm bombowy przerwał rozprawę

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 25 Maj 2016

Rodzina Anny i Andrzeja Kołakowskich, byłych działaczy opozycyjnych stanęła wczoraj w sądzie Rejonowym w Gdańsku.

Są oskarżeni o udział w „blokadzie” Marszu Równości w maju ubiegłego roku. W sprawie zeznawał m.in. funkcjonariusz policji obecny wtedy na miejscu. Co ciekawe ten sam policjant interweniował także podczas sobotnich wydarzeń w Trójmieście, o których informowaliśmy na niezalezna.pl. Wtedy to doszło do brutalnego zatrzymania grupy kontrmanifestantów, zorganizowanej przez środowiska prawicowe i kibicowskie.

Proces rozpoczął się w marcu tego roku. Sąd ma orzec czy Kołakowscy są winni wykroczenia. Są oskarżeni o nie wykonywanie poleceń policjantów i blokadę marszu równości 30 maja 2015 roku. Wtedy to rodzina Kołakowskich przy Dworcu Głównym w Gdańsku na pół godziny zatrzymała demonstrację.

W sprawie zeznawał 34-letni policjant, który uczestniczył w interwencji wobec rodziny Kołakowskich w 2015 roku. Tak brałem udział także w interwencji wobec Marii Kołakowskiej w tym roku – zeznał policjant.

Przypomnijmy. W sobotę podczas marszu dwie grupy, każda licząca po kilkudziesięciu policjantów zatrzymały grupkę kontrmanifestantów. Funkcjonariusze wyjątkowo agresywnie potraktowali m.in. córkę gdańskiej radnej Prawa i Sprawiedliwości Anny Kołakowskiej – Marię.

Protestujący przeciwko paradzie równości udawali się na przystanek autobusowy. Postanowiły wkroczyć dwie kilkudziesięcioosobowe grupy policjantów. Nastoletnią Marysię Kołakowską powalono na ziemię i skuto w kajdanki.

Oskarżona Anna Kołakowska – najmłodszy więzień stanu wojennego pytała zeznającego policjanta, dlaczego policja nie ochraniała takimi środkami kilkanaście razy większego marszu w obronie Telewizji Trwam.

Jestem dumna z tego, że udało nam się zablokować marsz równości – zarówno w ubiegłym jak i tym roku. Prowadzimy pokojowy protest w obronie wartości – podobnie jak np. Mahatma Gandhi – podkreślała Kołakowska w rozmowie z naszym portalem.

Rozprawę przerwał alarm bombowy.


niezalezna.pl
fot. Magdalena Piejko


Reklama

Możliwość komentowania ■■ Rodzina Kołakowskich przed sądem – alarm bombowy przerwał rozprawę została wyłączona

%d blogerów lubi to: