■■ KE rozmawia z rządem RP, a nie z donosicielami na rząd RP

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 26 Maj 2016

Opozycja w tym KOD zaliczyła taka piękną katastrofę

Okazało się, że „robienie dymu” wokół wyimaginowanego przez opozycję przy wsparciu prezesa TK łamaniu demokracji przez Polski rząd zadziałało na krótką metę.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu wydawało się, że opozycja może mrozić szampana, ale najprawdopodobniej bardzo stanowcze wystąpienie PBSz w polskim sejmie oraz możliwość wygrania wyborów przez prawicowego kandydata wyborów w Austrii, spowodowało otrzeźwienie w PE.

Nagle okazało się, że nie ma ultimatum dla Polski, a wiceszef KE Timmermans który odwiedził Polskę, powiedział, że sprawa TK powinna być rozwiązana w Polsce.

Tą wypowiedzią wiceszef KE zrobił psikusa opozycji, która liczyła na to, że KE jakimś oświadczeniem przymusi rząd RP do tego o czym marzy opozycja z prezesem Rzepliński jako suportem. Opozycja robi dobrą minę do złej gry, dalej jak mantrę powtarzają, że kompromis będzie wówczas gdy PAD zaprzysięgnie 3 sędziów wybranych do TK przez ustępujący rząd i wydrukuje opinie TK, która dla opozycji jest orzeczeniem. Na taki dyktat rząd nie może się zgodzić.

KE już tak nie wspiera opozycji – najprawdopodobniej po zapoznaniu się tej skomplikowanej materii nie tylko tak jak przedstawiała ją opozycja, ale i rząd.

Długie rozmowy przeprowadzone przez Timmermansa z PBSz a tylko kurtuazyjne z przeciwnikami rządu, wskazuje, że wahadło KE wychyliło się w drugą stronę.

Andy51 • naszeblogi.pl
fot. facebook

Reklama

Możliwość komentowania ■■ KE rozmawia z rządem RP, a nie z donosicielami na rząd RP została wyłączona

%d blogerów lubi to: