■■ Francois Hollande: Polacy są niebezpieczni. Ich mecze obejmiemy specjalnym nadzorem

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 9 czerwca 2016

Francuskie władze zdecydowały się na objęcie meczów reprezentacji Polski podczas Euro 2016 specjalnym nadzorem służb.

Jak wyjaśniają, polepszy to bezpieczeństwo i zminimalizuje prawdopodobieństwo wybuchu chuligańskich zamieszek z udziałem polskich kibiców.

Jak wyjaśnił prezydent Francji, mecze reprezentacji Polski zostaną objęte specjalnym nadzorem służb z uwagi m.in. na „wysoki poziom nacjonalizmu wśród polskich kibiców”.

– Nawrót tendencji nacjonalistycznych, presja na granicach, podziały a nawet wojna – bo przecież na Ukrainie trwa wojna – napięć pomiędzy drużynami nie będzie brakować. […] Niektóre spotkania są obarczone dużym ciężarem historycznym. Polacy zagrają przeciwko Niemcom – powiedział prezydent Francji, Francois Hollande.

Swój pierwszy mecz Polacy rozegrają 12 czerwca (niedziela) o godz. 18.00 z Irlandią Północną w Nicei, następnie 16 czerwca o 21.00 w Saint-Dennis zmierzymy się z Niemcami. 21 czerwca w Marsylii o godz. 18.00 biało-czerwoni powalczą o punkty z Ukrainą.

znews.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Francois Hollande: Polacy są niebezpieczni. Ich mecze obejmiemy specjalnym nadzorem została wyłączona