■■ Amnesty International atakuje rząd PiS

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 15 czerwca 2016

Światowe lewactwo przeciwko Polsce

Amnesty International atakuje rząd Beaty Szydło i krytykuje plany zaostrzenia prawa antyaborcyjnego w naszym kraju.

Organizacja zajmująca się obroną praw człowieka, ochroną więźniów przed torturami i nieludzkim traktowaniem wpisuje się w szereg działań lobby działającego na rzecz przemysłu aborcyjnego na świecie. Szef tej organizacji zainicjował skandaliczną kampanię wymierzoną w nasz kraj.

Sekretarzowi Generalnemu AI nie podoba się projekt wniesiony przez Fundację Pro – prawo do życia. W ten sposób ujawnił prawdziwe zadania, do jakich służą tego typu organizacji międzynarodowe.

Salil Shetty odniósł się do obywatelskiego projektu zaostrzenia prawa aborcyjnego zainicjowanego przez Fundację Pro – prawo do życia, który wkrótce stanie się przedmiotem obrad Sejmu, wskazując na zagrożenia dla praw człowieka kobiet będących skutkiem takich zmian:

„Jeśli projekt zostanie uchwalony w obecnie proponowanym kształcie będzie prowadził do naruszeń prawa kobiet i dziewcząt do życia, zdrowia, wolności od tortur i innego okrutnego, nieludzkiego i poniżającego traktowania lub karania, jak również prawa do prywatności i informacji oraz równości i niedyskryminacji. Zmiany będą miały również negatywne skutki dla uprawnień i możliwości lekarzy do zapewnienia kobietom świadczeń niezbędnych dla ratowania życia i zachowania zdrowia kobiet i dziewcząt – świadczeń, których będą potrzebowały i powinny mieć prawo korzystania z nich” – uważa Salil Shetty.

W dalszej części komunikatu widać typową manipulację medialną. Amnesty International porównuje Polskę z krajami Trzeciego Świata (Salwadorem, Nikaraguą) o niskim poziomie dostępu do usług zdrowotnych. Tego typu metodologia ma kompromitować obecny rząd wśród społeczności międzynarodowej.

„Cena płacona przez kobiety jest niewspółmierna do ceny płaconej przez miliony dzieci mordowanych rocznie na całym świecie. Dziwi fakt różnicowania dziecka, które przychodzi na świat od zarodka pół roku wcześniej. To jest to samo dziecko. Zadziwiający jest też fakt wspierania mordowania istnień ludzkich przez AI” – zauważył na Facebooku internauta Seb Suwala.

Organizacja natychmiast odpowiedziała: „Amnesty International konsekwentnie twierdzi, że żeby zagwarantować prawa człowieka kobiet, w tym prawo do życia, zdrowia i wolności od tortur i okrutnego, poniżającego traktowania, niezbędne jest danie kobiecie możliwości wyboru w trzech przypadkach, o których mówi obecna ustawa. Zachęcamy do zapoznania się z pismem i stanowiskiem AI oraz prawnoczłowieczymi argumentami oraz medycznymi faktami w tym obszarze”.

Tomasz Teluk • fronda.pl
fot. KPRM

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Amnesty International atakuje rząd PiS została wyłączona

%d blogerów lubi to: