■■ Koniec świętych krów. CBA zatrzymało byłą prokurator

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 23 czerwca 2016

Była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie została zatrzymana dzisiaj rano. Wcześniej Anna Habało usłyszała prawomocną decyzję o usunięciu z zawodu prokuratora. W ciągu kilku dni ma zakończyć się także kolejne postępowanie dyscyplinarne wobec niej – o uchylenie immunitetu – informuje Radio RMF FM.

– Nie możemy udzielić więcej informacji – powiedział Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA pytany o informację radia RMF FM, jakoby CBA zatrzymało Annę H. Prokuratura potwierdziła, że „trwają czynności z udziałem Anny Habało” i zapowiedziała komunikat prokuratury po ich zakończeniu.

W październiku 2015 r. sąd zdecydował o wydaleniu prokurator z zawodu, co stanowi najwyższy wymiar kary dyscyplinarnej. W ostatnich dniach postanowienie to utrzymał dyscyplinarny sąd odwoławczy. – Z dniem 17 czerwca postanowienie to stało się prawomocne, ale dotyczy ono wyłącznie wydalenia ze służby prokuratorskiej – zaznaczyła rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

W połowie czerwca zeszłego roku ówczesna Prokuratura Apelacyjna w Warszawie informowała, że przesłała do Sądu Dyscyplinarnego dla Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym wniosek o uchylenie immunitetu prok. Habało. Prowadzący śledztwo doszli do wniosku, że zachodzi „uzasadnione podejrzenie popełnienia przez nią przestępstw o charakterze korupcyjnym i urzędniczym”.

We wniosku wymieniono przestępstwa przyjęcia korzyści osobistej oraz powoływania się na wpływy (za każde z nich grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia), a także przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków funkcjonariusza publicznego (zagrożone karą do 3 lat więzienia). Prokuratura nie ujawniła szczegółów zarzutów.

Funkcję szefowej rzeszowskiej Prokuratury Apelacyjnej Anna Habało pełniła od 2007 r., gdy otrzymała nominację z rąk ówczesnego ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

To koniec świętych krów. Polskie służby w akcji oczyszczania Polski z korupcji!

RMF FM, fronda.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Koniec świętych krów. CBA zatrzymało byłą prokurator została wyłączona

%d blogerów lubi to: