■■ Skala grabieży naszego kraju była gigantyczna

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 4 lipca 2016

Czy słyszeliście Państwo o planach powołania Sejmowej Komisji Śledczej, mającej się zająć wyłudzeniami podatku VAT? Projekt taki zgłoszony przez rządową większość spotkał się ze straszliwym oburzeniem opozycji!

Profesor Witold Modzelewski wprost nazywa owo oburzenie chęcią krycia aferzystów stojących za owym procederem a na wsparcie swojej tezy przytacza takie oto „twarde” dane. Szacunkowe kwoty wyłudzonego zwrotu podatku VAT w latach 2012 – 15 prezentują się następująco:

  • 2012 – 70 mld złotych ; 2013 – 80 mld złotych ;
  • 2014 – 87 mld złotych i 2015 prawdopodobnie 90 mld złotych.

Dodajmy do tego niewpłacony NALEŻNY podatek VAT w poszczególnych latach:

  • 2012 – 13 mld złotych;
  • 2013 – 15 mld złotych;
  • 2014 – 14 mld złotych;
  • 2015 około 16 mld złotych.

Pan Profesor opisuje także mechanizmy stworzone specjalnie po to, by ów proceder mógł bez przeszkód kwitnąć.

Oto jego główne filary:

  • projekty najważniejszych przepisów podatkowych powstają POZA strukturami rządowymi NA ZLECENIE zainteresowanych grup biznesowych lub nawet pojedynczych firm!
  • rolę „pośrednika” pełnią firmy „DORADCZE” doradzające RÓWNOCZEŚNIE (!!) podatnikom i rządowi
  • istnieją ścisłe związki personalne pomiędzy światem urzędniczym a biznesem lobbystycznym, gdzie ludzie z Ministerstwa Finansów idą do biznesu, aby następnie jako „NIZALEŻNI EKSPERCI” doradzać rządowi.

Dla platformianych liberałów opisane powyżej mechanizmy są całkowicie „naturalne” – nic zatem dziwnego, że w ciągu ostatnich (oby !!) 8 lat powstały przepisy legalizujące opisany powyżej przestępczy proceder. Skala owej grabieży jest tak gigantyczna, że jej beneficjenci będą imali się wszelkich dostępnych środków, by nie dopuścić do wyschnięcia owego „źródełka”.

Dodajmy do tego, że ponoć 90 centów z każdego euro otrzymywanego przez nasz kraj wraca w różnych formach do darczyńców – wyjaśnia to w pełni determinację owych środowisk do utrzymania istniejącego status quo. Wyrazem owej determinacji są apele, planowane debaty i różnorodne inne formy nacisku z obu stron Atlantyku na „dojną krowę”, aby tylko przestała wierzgać!

Owi zagraniczni „depozytariusze europejskich wartości” mogą liczyć na wsparcie części polskiego społeczeństwa ogłupianego wezwaniami do „obrony zagrożonej demokracji” oraz tej jego części, która właśnie przestała być grupą uprzywilejowaną i teraz staje przed nią widmo życia w realiach stworzonego przez nich samych „Państwa Platformy”, tyle, że w charakterze szarych obywateli.

Brr! Koszmarna perspektywa!

Piotr Sobolewski • gazetabaltycka.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Skala grabieży naszego kraju była gigantyczna została wyłączona