■■ No i znowu wszyscy jesteśmy Francuzami

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 15 lipca 2016

A jeszcze tak niedawno byliśmy Belgami …

Prezydent Barack Obama stanowczo potępił atak terrorystyczny w Nicei, po czym udał się na z góry zaplanowaną partię golfa.

Prezydent Francji niezwykle trafnie nazwał autorów ataku – był to islamski terroryzm. Eureka!

Kanclerz Angela Merkel z wysoko podniesionym czołem zadeklarowała walkę z terroryzmem: „Niemcy stoją u boku Francji”. Francja odetchnęła z ulgą.

Francuskie media podały wstrząsającą, aczkolwiek nieco tajemniczą informację, że zamachowiec był pochodzenia francusko-tunezyjskiego.
Szef PE Schulz oświadczył bezkompromisowo, że „nasza determinacja do walki z terroryzmem nie zostanie powstrzymana”. Dla wzmocnienia tego pokazu siły na pewno zapali świeczkę w oknie.

CNN oświadczyło, że „najtragiczniejsze jest, iż to wydarzenie wzmocni francuski Front Narodowy”.

Szef Komisji Europejskiej Juncker zastanawia się „kiedy to wszystko się skończy” i odważnie nazwał ten akt terroru barbarzyństwem.

Donald Tusk przenikliwie zauważył, że „obiektem ataku byli ludzie, którzy świętowali wolność, równość i braterstwo”. Zrobił przy tym tak współczującą minę, że obecni przy tym omal się nie popłakali.

Politycy unijni na pewno zwołają jakiś szczyt UE w tej sprawie, bo szczyt należy się rodzinom ofiar.

Co by tu jeszcze dodać… aha, potrzeba nam więcej Europy w Unii Europejskiej. No i nie zapominajmy, że dzisiaj znowu wszyscy jesteśmy Francuzami.
Aha, jeszcze jedno w kontekście Polski, na co zwróciła niedawno uwagę Gazeta Wyborcza. Zamachy zamachami, terroryści terrorystami, ale może w mniej homogenicznym społeczeństwie Kaczyński by nie wygrał?!

Stanisław Januszewski • wpolityce.pl
fot. EPA

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ No i znowu wszyscy jesteśmy Francuzami została wyłączona