■■ Syryjski uchodźca zabił maczetą ciężarną Polkę

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 25 lipca 2016

Kolejny atak w Niemczech

Do zdarzenia doszło w Reutlingen na południu Niemiec. Jak informuje „Bild” napastnik ranił też dwie inne osoby – kobietę i mężczyznę. Według mediów, które powołują się na relacje świadków, ofiarą napastnika była Polka. Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło narodowość ofiary. Kobieta miała odrzucić zaloty zakochanego 21-letniego Syryjczyka. W obronie kobiety stanął syn właściciela kebabu, który zatrzymał napastnika.

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej dziennika „Bild” wynika, że mężczyzna zabił maczetą kobietę i ranił dwie inne osoby. Wielu ludzi uciekło w panice. Do zdarzenia doszło po godz. 16 w centrum Reutlingen, w okolicach centralnego dworca autobusowego.

Nie żyje ciężarna Polka

Według informacji „Bild” napastnik pokłócił się z kobietą i zadał jej kilka śmiertelnych ciosów. Gazeta informuje, że zabita kobieta była w ciąży. Wcześniej media informowały, że z pochodzenia była ona Polką. Informację tę potwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ale dla dobra rodziny i z uwagi na ochronę danych osobowych nie zdradza jej tożsamości.

Napastnik został zatrzymany przez policję

Nieznane są motywy jego działania, ale policja przypuszcza, że mogły mieć podłoże osobiste. Nic nie wskazuje na to, żeby atak miał podłoże terrorystyczne.

Napastnik był znany policji?

Według agencji Reuters zbrodni dokonać miał 21-letni syryjski uchodźca, który wystąpił o azyl w Niemczech. Mężczyzna był już znany funkcjonariuszom policji. Doniesienia agencji potwierdziła policja. Nie zdradziła jednak kiedy mężczyzna przybył do Niemiec oraz kiedy miały miejsce poprzednie wydarzenia z jego udziałem. Rzecznik policji powiedział jedynie, że wtedy również byli ranni. Służby informują, że nie już zagrożenia dla mieszkańców miasta.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że mężczyzna zachowywał się „jak szaleniec” i z maczetą podbiegł nawet do policyjnego radiowozu. Świadkowie ataku poinformowali także, że przejeżdżający tamtędy kierowca „przyspieszył i potrącił napastnika”.

Mężczyzna zaatakować miał przechodniów przed lokalem z kebabami. „Bild” informuje, że kobieta, która zginęła, była pracownicą jednego z lokali.

„Bild”, telewizjarepublika.pl
fot. youtube.com

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Syryjski uchodźca zabił maczetą ciężarną Polkę została wyłączona