■■ Tak okradli Polaków na 153 mld zł!

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 3 sierpnia 2016

Rzepliński pytał Tuska, czy…

Wszystko to działo się zanim Donald Tusk otrzymał intratną posadę w Brukseli, zanim wybuchła afera podsłuchowa z politykami PO w roli głównej i oczywiście zanim Polacy zostali okradzeni ze swoich oszczędności na 153 miliardy zł.

Sejm (z większością PO/PSL) w lutym 2014 r. najbezczelniej w świecie obrabował OFE ze 153 miliardów złotych. Sprawa trafiła do Trybunału Konstytucyjnego. Prof. Andrzej Rzepliński, prezes TK, zamiast zajmować się tym, czy jest to rabunek, czy nie – zadał Donaldowi Tuskowi, wtedy premierowi, pytanie, którego szef instytucji mającej patrzeć politykom na ręce zadawać nigdy nie powinien.

– Jak ucierpi budżet, jeśli ustawa okrajająca OFE okaże się jednak niezgodna z konstytucją? Czy możemy uznać jej niekonstytucyjność? – takie pytanie zadał prezes TK Andrzej Rzepliński premierowi Donaldowi Tuskowi.

Prof. Andrzej Rzepliński szczyt swojej popularności w świadomości przeciętnego Kowalskiego zyskał dopiero w obliczu konfliktu wokół TK po wyborach w 2015 roku. Warto więc dziś przypomnieć, jak ogromny wkład miał ten człowiek w zniknięcie miliardów złotych należących do wielu z nas.

Wcześniej mało kto prezesa Trybunału Konstytucyjnego znał, bo i większość naszych rodaków w ogóle nie zdawała sobie sprawy z istnienia takiej instytucji.

Wówczas prof. Rzepliński, można by rzec – był w wielu sytuacjach prawą ręką ówczesnego premiera – Donalda Tuska. Jak się okazało, to nie Trybunał decydował o tym czy decyzje rządu Donalda Tuska są konstytucyjne, ale to rząd decydował, czy TK może daną ustawę “uwalić”. Niewiarygodne? A jednak…

Ciężko w obliczu tych oficjalnie potwierdzonych faktów wątpić w oczywiste upolitycznienie Trybunału Konstytucyjnego rządzonego przez prof. Andrzeja Rzeplińskiego.

Warto wspomnieć, że obecny prezes TK to również były członek PZPR (1971-81), a do Trybunału trafił z rekomendacji PO już w 2007 roku, by 3 lata później zostać najważniejszym jego członkiem.

newsweb.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Tak okradli Polaków na 153 mld zł! została wyłączona